FORUM O FILMOVIMA

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Complicated mortal life

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Complicated mortal life taj Sre Maj 19, 2010 2:11 pm

*1st Class Girl*

~Pokusavas da pronadjes mesto stanovanja tvog omiljenog glumca
Smaranje kao i uvek....Nastavnica geosa ja bila nastavnica koja prica iako je niko neslusa.Alex je stalno tvrdila da lici na njenu babu.Na sta bih se ja pokidala.Nastavnica Gica nas nikada nije provalila posto smo sedele u zadnjoj klupi.
Nazalost nasa najbolja drugarica sedela je dve klupe ispred nas sa Sonetom.Pokusavali smo par puta da je doviknem ali Zoi nas nije cula.Geos je bio gotov.
Dala sam Alex i Zoi da mi kupe uzinu ja sam potrcala ka razglasu.
Za vreme velikog odmora ja sam u skoli pustala muziku.
Nasa skola je bila samo skola za devojcice,a tri ulice dalje nalazila se skola za decake.Meni je to bilo izuzetno glupo.
Skola je bila podeljena u dva dela.Na jednom delu su se nalazile ucionice a na drugom su bile spavaonice.
Spavaonice su bile sobe kojima bi spavale po cetiri devojke.Alex,Zoi i ja smo imale tu srecu da nemamo jos jednu osobu u sobi.
Ostatak casova sam provela pokusavajuci da citam neku uzbudljivu knjigu ali bi me glas profesora stalno trzao.
Odustala sam od citanja i blejala nevezano.
Casovi su bili gotovi Alex,Zoi i ja smo izasle napolje.Skolski teren je bio prazan a sunce nas je przilo.Legle smo na teren,suncajuci se.Lezale smo slusajuci nove strane hitove.Neko je poceo da zvizdi.
Podigla sam glavu i skontala da su to neki kreteni iz muske skole vratila sam se u lezeci polozaj a Alex je vrisnula:

-To je on.to je on...

Drmusala je mene i Zoi ko necitava.Zoi je jednom protrese za ramena i zapovednicki rece:

-Alex da te nije opalila suncanica?Sta buncas?

Ja sam samo lezala i smejala se...Alex opet ushiceno pocne da nam vice:

-To je onaj decko sa one zurke od one likuse.

Umirala je od srece.Pa sam se oglasila:

-Znas mozda bi smo nesto razumeli kada bi obajsnila onaj i one...

Alex otpoce pricu.Pa na zurci kod one Ketrin on mi je dodao pice i onda smo pricali.Posle se napijo i nisam ga videla.Zoi se osmhnu bekeljeci se:

-Bas imas srece...

Alex poce da skace po terenu,glava joj je bila u oblacima.Pitala sam je:

-Alex da li znas uopste kako se zove?

-Ahhh da naravno,zove se Lukas.To je tako slatko...

Zoi napravi facu kao da joj je muka a ja sam se smejala.Alex nije primetila nase poglede bila je negde drugde.Pomalo sam bila ljubomorna na njenu opaljenu srecu....

______________________________________________________________________________________________________

Sreca,sreca,sreca.Damn it...Kako svi imaju tu srecu sem mene?Petak uvece.Zoi i Alex su otisle za vikend kod roditelja,a ja sam ostala u skoli i smarala se.Bilo je 7 sati kada sam htela da obucem pidzamu a onda sam se predomislila i uzela rolere.Mala voznja na vazduhu ce mi pomoci.
Vozala sam se po terenu na kom smo pre nekoliko sati lezale Alex,Zoi i ja.Zazvonio mi je moj samsung corby.Bila je to poruka od Alex

from : Alex
to : You
Time: 19:40

Massage: LiLi dodji u tajming.Cekamo te Zoi,Stex,LUKAS i ja.Wtn.

Fuck!!!Dok se preobujem procice sat vremena.Hmmmm...Idem na rolerima.Jurila sam zaobilaznim ulicama.Znala sam kako da dodjem do kafica a da ne idem centrom.Pogledala sam se u veliku staklenu zgradu koja je bila banka.Nisam ni znala sta imam na sebi do tog trenutka.Nosila sam kratak uzani sorc i majicu na bretele koja je bila dugacka da prekrije pola sorc.Stigla sam do kafilca ali me je bio blam da udejm u ovakvom raspadu sistema.Poslala sam Zoi poruku ona bi razumela moj balm,Alex bi me silom uvukla u tajming.

from : You
to : Zoi
Time: 20:05

Massage:Aj izadji ispred...pliz...mene blam. xD

Za minut se Zoi stvorila ispred.Ocenjivajuci moj izgleda a zatim se cepajuci.Cekala sam da se smiri,al to nije dolazilo.

-Zoi uredu mozes sad da prestanes...

-Daj bre LiLi kud si posla takva?

-PA zvali ste me i nisam htela da cekate,a kad sam vec bila napolju dovezla sam se do ovde.

-Sacekaj mislim da imam nesto ovde.

Zoi skine svoj nike ranac sa ledja i pocne kopati po njemu.Prvo izvuce vlazne maramice i prebrise me.
Potom me natera da stavim puder,kreon,sjaj itd.Ovo nije licilo na Zoi,ovo je licilo na Alex.Konacno ja se odmaknem i pogledam se.
Mnogo bolje,izgledala sam kao da su me dovezli ovde kolima a ja izasla sa rolerima.Usle smo zajedno u Tajming.
Alex je sedela sa tri momka svi su se smejali a kada su spazili mene i Zoi svi stadose.Prisle smo im.Zoi sedne a ja glupo ostanem da stojim.Jedan od njih ustane i privuce mi stolicu.
Oh kako glupo od mene stao mi je mozak?
Momak mi se osmehne :

-Ja sam Aron.Ti mora da si LiLi?

Klimnuh kratko glavom i stidljivo se osmehnem.Alex nastavi zapocet razgovor.

-LiLi ovo su Stex i Lukas.

Pokazivala je na drugu dvojicu.Oni mi se osmehnu.Ja se jos jednom osmehnem.A onda me Aron okrznu ispod stola.Decko zvani Stex progovori:

-I zasto te je bilo blam da udjes?

Nisam pogledala u Zoi vec sam bacila varnice na Alex,ona smesti andjeosku facu.A ja odgovorim :

-Ma nije...nesto drugo je u pitanju...

On se mane mene kad vide da nisam voljna za razgovor.Ocenila sam ga krajickom oka na rukama su mu se videli misici a kosa mu se videla da je meka smedja kosa i zuckaste oci.Pricao je sa Alex ali je drzao Zoi na vidiku.Alex je cvetala pored Lukasa.Ja se osmehnuh i Aron me opet okrznu.Mene to isprovocira i ja ustanem:

-Imas li ti neki problem?

Alex,Zoi,Stex i Lukas su me gledali kao da sam imala rogove.Alex mi uputi pogled sedi-dole-ili-si-ga-najebala.Ja ignorisem njen pogled i osinem pogledom Arona.On se osmehnu i povuce me da sednem:

-Daj sedi.

Smesio se onako naivno.Kada sma pokusala da se povucem nazad on mi stisne ruku ja zacvileh i padoh dole na dupe.Neeeee koji blaaaam u sred punog kafica.Krenula sam da se podizem ali su mi roleri klizeli na plocicama.Aron ustane i sagne se ka meni.Alex,Zoi,Stex i Lukassu upijali pogledima ovu situaciju....

______________________________________________________________________________________________________

Bio je tako blizu.Zatvorila sam oci i ocekivala poljubac a dobila ispalu.SAmo me je uhvatio oko struka i podigao.Vratio se na mesto a ja sam idalje stojala...Bacila sam pogled ka vratima.Ulazili su Alexin bivsi decko i neka nalik playboy zecici u odeci skolarke.Oni pridjos nasem stolu,a alex im odmah rece.

-Promasila si lokal.Striptiz je dva lokala dalje.

Ja se nasmejem.Ona baci varnice ka meni i to me ucuti.Zoi se uspravi:

-Drustvo hajdemo negde drugde.

Svi smo ustali sem Arona.

-Hajde Arone ides?

On odmahne glavom.

-Ne ostajem sa mojom devojkom.

Izbecila sam se.Devojka?WTF!!!

Nesto me je bocnulo u utrobi na te reci...Izasli smo iz kafica.Alex je htela da ide u kritik na zurku.Ja sam otisla u skolu rekla sam da me boli glava.Prica mi je prosla.Sada ih je ponovo paran broj.Ljudi su prolazili po centru sada me vise nije ni bio blam sto sam u rolerima.Otisla sam do platoa gde izlaze skejteri i ta ekipa.Nikog nisam znala pa sma se drzala po strani i gledala kako voze i skacu.Bilo je mocno a onda mi je jedan sa kapuljacom prica.Imao je svezu ranu na obrazu.Gledala samu njegove sivo srebrne oci.Sjajile su,tako ocaravajuce....a onda je on prekinuo moje blejanje...

-E izvini imas maramicu?malo sam se tresno?

-Sta da li imam?

-Maramicu?!

-Da msm da imam.

PRetrazila sam dzepove i nasla pakovanje.UZela sam maramicu i bez njegovog odobrenja pruzila ruku i obrisala ranu sa njegovog lica.Onda sma mu je pruzila:

-IZvoli,za slucaj da pocne ponovo da krvari.

-Hvala,Inace u kojoj si skoli?

-Kartova High.Ti?

-Marcus High.3 godina.

Moj telefon zazvoni.Bila je to moja sestra.Prekinula sma njen poziv,i videla da je vec 10 sati.A ko nema kljuc od sobe moze da udje do 11.Naravno ja sam bila te srece pa ga nisam imala.Brzo sam pogledala u momka,oci su mu igrale od uzbudjenja.A ja sma morala to da mu srusim.

-Izvini moram da idem...

-Ali sto?

-Pa za vikend ostajem u skoli.I nemam kljuceve pa necu moci da udjem.

Neki od momaka koji su sedeli par metara iza nas viknu:

-E proo ajde brate dolazi treba da idemo u tajming...

I on ode a i ja....

Vozila sam brzo i stigla sam u 5 do 11 u skolu.Domar je taman hteo da zakljuca vrata.On me namrgodjeno pogleda.

-Zao mi je zaksnila si.Moraces da prespavas napolje.

-Molim?Ne,Ne,Ne...Molim vas.

-Zao mi je devojko ali moras se nauciti pameti.

Zalupio mi je vrata pred nosom.Sad cu morati da idem na drugu stranu skole,preskocim ogradu.
I onda skocim na prvu terasu i tako do trece terase.
Nisam mogla da predjem ogradu sa rolerima.Pa sam ih skinula.
PRvo sam njih prebacila preko ograde pa i sebe.presla sam odbojkaski teren i dosla do terasa spavaonica.
Nisam mogla da se popnem na prvu terasu,euke su mi bile znojave i klizile su.Kada je bilo 12 sati odustala sam.
sela sam na travu i obgrlila nogge.Bile su pune modrice od tolikog penjanja i neuspeha.
Sagnula sma glavu na kolena i pokusavala da smislim plan B.a onda sam cula dovik.

-Eeee malaa...

Skocila sam na noge i odmah pala od tolikog bola u kolenima.Trojica momaka su preskocila ogradu.Prisli su mi,a u sredini je stajao onaj lepi skejter.On mi se osmehnu.

-Si dobro?

-Pa ne bas...

-El mozes da ustanes?

SAda je zvucao zabrinuto za mene.

-Pa bole me noge ali mislim da mogu.

On uzme telefon i osvetli moja kolena.Bila su prepuna posekotina.

-Mislim da ti ovo treba.

Izvukao je iz dzepa maramicu koju sam mu ja ranije dala.Podigao me je na noge i pridrzavao me.
Polako me je podigao na prvu terasu i tako se popeo sa mnom do trece.

Povukla sma staklena vrata i zakoracila u mracnu sobu.
On je usao za mnom.Prekidac je stajao na zidu pored mene ali nisam htela da upalim svetlo.
Njegove oci su mi pruzale dovoljno svetlosti.
Gledala sam u njegove oci i on u moje.Samo sto su moje bile mnogo obicnije od njegovih.Bio mi je tako blizu.
Cula sam njegovo ubrzano disanje.
Sagnuo se i poljubio me.
Sva sam se zabunila i uzvratila mu poljubac.On se odjednom odmakao i krene ka terasi.Ja sam stojala.Prisao je ogradi lako se prebacio.
Potrcala sam ka mestu gde je pre sekund stajao.On je vec stajao na travi dole kod terena.Viknula sam za njim:

-Ali ne znam ti ni ime!!!

-CHAD!

Povikao je na moje pitanje.SAda je vec bio daleko i nebi me cuo.Bacila sma se na krevet i mastala o njemu.Koje cudno upoznavanje.U tami i tisini moj lap top se oglasio.Okrenula sma se ka nocnom stocicu i pogledala.Dobila sma e-mail od Alex.Brzo sam ga otvorila:

From: Alex_CrAzY

To: You,ZoE_mAgNiFiCoo

Massage:

E devojke sad sam stigla ciku i ovo sam dobila od Iana.

Plava kosa kao iscrtana,
oci skoro da su crne,
ali ima jedna mana,
kad si tuzna
maska padne
a suza kod usana stane.

Nemoj da se bojis,
samo mi je zao,
jer nisam sve od sebe dao,
da te vratim nazad
da zivimo novo sad.

Volim te Alex,daj mi drugu sansu...

OMG.Drmnuo me je sok.
Alexin bivsi cim je video Alex sa drugim u kaficu popizdeo i sad hoce da je vrati.Nadam se da Alex nece pristati.
On je totalnii olos koji ju je vrteo oko prsta.
Mislili su mi se vrzmale po mraku a onda ih je prekinuo jos jedna zvuk.Zoi je odgovorila na Alexinu por.

From: ZoE_mAgNiFiCoo

To: You,Alex_CrAzY

Massage:

Alex Budes li pristala na to ponovo.Nemoj da mi se obracas.On je kreten.Vec pet puta ste raskidali.A sad ti je tu i Lukas kojem se svidjas,zar ces tao sutnuti Lukasa?

Delimicno sam se slagala sa Zoi.Pa sam i ja dala odgovor.

From:You (LiLi^_^LoCo)

To:Alex_CrAzY,ZoE_mAgNiFiCoo

Massage:Alex mislim da ne treba da budes sa njim.Ali pusti da to prespava.Cujemo se sutra...

To je bio kraj.Ugasila sam lap top i bacila se u krevet.Lepo i lako sam zaspala.Suncevi zraci su me probudili.Bilo je uzasno toplo.
Pa sam otisla do skolskog bazena koji smo delili sa Marcus High skolom.Bilo je prazno.
Niko nije dosao.Ponela sam lap top.
Ostavila sam stvari na lezaljci i bacila se u vodu.Samo na kratko i izasla.SEla sam na sunce i pustla da se susim
.Zatvorila sam oci a onda sam osetila da letim kroz vazduh.
Neko me je drzao u narucju i uskocio sa mnom u bazen.Kada smo izronili videla sam musko oblicje kako me drzi i smeje se.
Obrisala sma oci rukama i videla Arona.Odskocila sma od njega i vrisnula:

-Da li si ti normalan?!

On se cepao.

-Bila si tako mirna,a to je bila previse dobra sansa.

Sela sam na ivicu bazenu i ignorisala ga.On mi je prisao i pruzio ruku.

-Daj izvini.Zezao sam se.

Kiselo sam mu se osmehnula.

-Sve jedno.

Ustala sam i sela na lezaljku.Stex i Lus su bili isto tu sa Aronom kao i mnogi njihovi prijatelji.Stex je izasao iz vode i se seo na lezaljku do mene.

-Pa gde je Zoi?

-Ne znam,ja sam ostala u skoli a one su otisle kuci.Verovatno se vracaju sutra.

On klimne glavom.

-MOzes li joj nesto preneti?

-Aha.

-Reci joj da bih zeleo vise vremena da provedem sa njom.

-Ok.Nema problem.Odo ja sad.

Koracala sam brzo ka skoli.a srce mi je lupalo sto na sat.
Mislila sma na Arona.Bio je tako sladak u bazenu.Kada sam bila na kapiji skole.
Videla sma da stoje neki momci tu.Prebacila sma lap top u drugu ruku.I videla da je to Chad.On mi mahnu kada vidi da sam ih prepoznala.Drzao je nesto u ruci.

-E mala zaboravila si nesto juce.

Nasmejala sam se.Drzao je moj rolere u ruci.

-IZvoli.Mislio sam da ih ponesem,posto su ostali na travi juce.

-HVala.

Gledala sam u rolere.Htela sma ih uzeti ali su mi ruke bile prepune.On primeti moju brigu.

-Hajde pomocicu ti.

Uzeo mi je lap top iz ruke i mahnuo momci.

-E vidimo se kasnije.

Oni su otisli u jednom pravcu a mi ka vratima spavaonice.USli smo u moju sobu i on stavi lap top na krevet a rolere tutnu ispod kreveta.
Zatim se baci na moj krevet a ja sedoh na fotelju.Posmatrala sma ga.Imao je prelep osmeh.A zatim mi rece.

-Super vam je krevet.Nije previse mek a ni previse tvrd.

Osmehnula sam se,sada je sedeo i obratio mi se.

-Dodji ovamo kod mene.Necu te ujesti.

Potapsao je mesto pored njega a ja sma se polako stvorila kraj njega.Ostavljajuci prostor izmedju nas.
On se nasmeje.I povuce me blize uz njega.Skinuo je majicu bez rukava i otkrio svoje prelepe misice.
Imao je plocice jednostavno strava telo.Sada je on bio bez majice a ja u sorcu i grnjem delu kupaceg.
Napolje je bilo ko u sauni ali u poredenju na Chada to je bilo nista.Njegova ruka je bila poput zara na mojoj kozi.Nisam se opirala toj paljbi,uzivala sam u njoj.Milovao mi je ruku i ledja.
Naslonila sam glavu na njegove grudi i pokalo disala.Cula sma njegove otkucaje srca.Presao je vrhovim prstiju,preko mog obraza.Ostavljajuci plamen.Spustio je usne na moje i podpalio pozar.....

Nas lepi trenutak je prekinula moja draga drugarica Alex.Odvojila sam se od Chada i izasla na terasu.Kroz zube sam prosistala na Alex:

-Sta hoces?

-Sto el pogresan trenutak?

-Pa ono kao ljubila sam se sa strava deckom....Ajde reci.

-Dodji veceras u Kritik i povedi svog macana.Nacicemo se u unutra.Ok?

-Oke.

SPustila sam slusalicu i bacila telefon na fotelju.Chad me je sumnjivo gledao a onda me zagrli.

-Sta se zbiva?

-Zavisi....Da li mozes veeceras sa mnom u Kritik?

-Auuuu...moracu da te uklopim u moj raspored...

Odmakla sam se od njega i prekrstila ruke preko grudi.On se osmehnu i opet me zagrli.

-Ma salim se naravno da mogu.

Uzvratila sam mu zagrljaj i on me je poljubio.Neko je pokucao na vrata i ja sam ga izgurala na terasu.U sobu je usla zamenica direktorke.Sumnjicavo je pogledala moju sobu i uzela Chadovu majicu koja je bila na mom krevetu.Podigla ju je visoko iznad nosa.

-Da li ti to krijes momka LiLi?

-Ne nastavnice.Ja nikada nekrsim pravila.

sem kad je u pitanju svercovanje momaka,ali to se neracuna.Vesto sam drzala jezik za zubima i pustila da pregled sve ispod kreveta,ormare a onda je krenula na terasu.Krenula sam za njom.Ali srecom tamo nije bilo nikoga.Chad je pobegao imam srece.

-Uredu ovog puta si se izvukla.

Ona je otisla a ja sam se bacila na krevet iznervirana.Telefon mi je zazvonio.Nisam znala ciji je to broj ali sam se javila.Muski glas mi se javio:

-Pa mala kad zelis da dodjem po tebe.

-U 15 do 8?

-Super.Cekaj me kod kapije.

-VAzi se.

Spustila sam slusalicu.Imala sam dva sata da se kompletno sredimo.U pola 8 sam obukla rolku bez rukava na crveno,smedje sare i krem sorc.Imala sam dokolenice identicnih sara poput majice i letnje cizme na vezivanje.Izasla sam iz skole.Chad me je vec cekao.Imao je krem majicu i farke.Totalno je bio kul,naslanjajuci se na motor....MOTOR....Neeee!!!!Imala sam toliki strah od toga.Jedino me je brat vozio i uvek je govorio da nesedam ni sa kim drugim na motor.BOjazljivo sam prisla Chadu.On me zagrli.I krene da me poljubi ali je spazio moje uplasene oci.Odmakao se na korak od mene ali idalje me je drzao za ruke.

-Hej mala sta ti je?

-Chadee....

-Reci mala....Sta god da je samo reci....

-Bojim se....

-Cega?

-Da sednem sa tobom na motor.

On me zagrli.Poljubio me je u celo i privio jako sebi uz grudi.Vatra je pocela da tinja.

-Budalice sta se bojis?Ja te cuvam nemoj da brines.

Hvala bogu do kritika smo stigli zivi i citavi.MAlo smo kasnili i stigli kada su krenule balade.Odmah sam videla kako Alex plese sa Lukasom.ZOi je sedela sa Stefanom.Mahnula mi je.Drzala sam Chada za ruku kada smo im prisli.Upoznali sam ih.I Stefan i Chad su odmah zapoceli neku fudbalsku temu.Zoi i ja smo otisle po pice.

Kada smo dosle do sanka.Zoi mi rece:

-Smuvali smo se!!!

-Vec?Zasto tako brzo?

-Pa nisam htela da docekam 50 godina.

-Zoi ja sam se zezala,netrebas utrcavati u vezu.

Ona je slegnula ramenima:

-Sad je gotovo....

Vratile smo se.Chad nije bio tu.Prostrelila sam Stefana.

-Gde je Chad?

-Otiso je da se pozdravi sa drustvom.

-Okej.

Zoi i Stefan su se pridruzili Alex i Lukas.JA sam cekala Chada.Al njega nije bilo.A onda mi je stigla poruka

from : Chad Sk8er*
to : You
Time: 22:05

Massage:E mala morao sam da odem....Cujemo se...

STAAAA????El on to mene zajebava.Naravno taj trenutak mog zivota nije mogao da propusti niko drugi nego Aron.
Osmehnuo mi se.

-Sta je?IZgleda da smo oboje dosli bez parova....

Pobesnela sam i krenula da mu lupim samar ali je on to preokrenuo........

Preokrenuo je to na poljubac gurnula sam ga i vrisnula:

-Alo deckoo???Ti imas devojku!!!!

-Vise ne....

Gledala sam ga zabunjeno...Krenuo je opet da se poljubimo ja sam se maknula.

-Oladi malo Arone....

-Hoces napolje?Ovde je trulo.

Nije cekao moj odgovor uhvatio me je za ruku i povukao ka izlazu.Kada smo bili napolju na hladnom vetru, misli su mi bile slobodne.Upitao me je:

-Hoces do platoa...

-Da...

Odmah sam pomislila na Chada prvo sa uzbudjenim secanjem sta je sve bilo izmedju nas a onda sa tugom jer me je tako jadno ispalio.Vetar je sibao i mrsio mi kosu.Stegla sam ruke oko sebe.Od hladnoce i tuge koja je pocinjala da me obuzima.Aron skide koznu jaknu sa sebe i prebaci je preko mojih golih ramena.Nisam se protivila bilo mi je hladno.Setali smo u tisini.Ostre kapi kise su pocele da se prelamaju kada smo stigli na platou.
Videla sam Chada i krenula ka njemu sva srecna.Htela sam da ga zagrlim.
ALi sam se na pola puta zaustavila.On me je video ali ja vise nista nisam mogla videti od suza koje su se mesale sa kisom.Moje lice je bilo mokro.Kosa mi se cedila.A on je stajao na o koraka od mene sa rukom oko njenog struka.
Bili su cvrsto zagrljeni.Ona pogleda u mom pravcu i poljubi ga.
Osmehnula mi se a ja sam samo stojala.Vetar je jos jednom jako dunuo i sa mojih ramena je skliznula Aronova jakna...
Aron je stajao par koraka od mene.
Pitao se da li da mi pridje ili ne.Kada je krenuo ka meni.Potrcala sam na stepenice koje su se spustale do jezera.Spustila sma se do jezera,prosla sma kroz neke prolaze i nasla se par ulica dalje od centra.
Okrenula sma se da vidim da li je tu Aron ali njega nije bilo.Istrcala sam opet na kisu,koja je sad bila jaca nego ikad.
USla sma u taksi i izasla ispred skole.Bilo je 12 sati.Domar me je video tako unakazenu i pustio me da udjem,
Utrcala sam u sobu i izasla na terasu.Sedela sam na terasi i pustala da mi kisa jos siba lice.
Naslonila sam se na zid vetar me je ohladio.A san pred otvorenom olujom brzo je dosao.
Kada sam otvorila oci lezala sam u krevetu,vrtelo mi se u glavi bilo mi je uzasno.Pored mene je sedeo moj tata.Sklopljenih ruku preko ociju.Video je da sam otvorila oci prodrao se:

-Sta se glupiras LiLi oces da dobijes meningitis?

Uzela sam krajeve jorgana i prebacila ih preko glave.Moj tata je opsednut meningitisom.Sta god ja i moj brat uradili lose dobicemo meningitis!Lepo vam kazem da je covek senuo.UStala sam bilo mi je toplo upitala sma ga drsko neobazirajuci se sto je Zoi u sobi.

-A sta ces ti ovde?

-Zoi me je zvala!Pametno od nje.Ti nisi normalna!Oces da se ubijes?

-Ne....

-Ja sad idem na posao ali pricacemo....

Svadja je bila gotova.Naravno da necemo pricati to su njegove reci mesto cao.On je otisao a ja sam se bacila na krevet i zatvorila oci.Pokusavala sam da pricam.

-Zoi dodji.

Cula sma kako se pomera i da seda kraj mene.Pipnula mi je celo,nisam se obazirala na to.

-Zasto si ga zvala.

-LiLi izvini ali kada sam te videla da lezis na terasi sva bleda i da se ujutru nisi probudila nisam znala sta da radim,pa sam ga pozvala mama ti se nije javljala.

-Kako mislis nisam se probudila?

-LiLi sada je sata posle podne!

-Neces ici par dana u skolu.Doktor kaze da je bolje da lezis.

Zoi je ucutala a ja sam od tolike tisine opet zaspala.Nesto me je probudilo ali nisam htela otvoriti oci.Cula sam da se Alex prepire sa nekim.

-NEmozes je sad videti.Stvarno jako si jadan.Idi kod tvoje devojke.

-Ma boli me uvo vozdra.

-Tako sam i mislila.

Alex je prisla mom krevetu i stavila mi nesto hladno na celo.Skinula sam to i upitala je koliko je sati?

- uvece .Hajde LiLi spavaj....

-Ne mogu.Idem malo na terasu.

-O ne neces.Neces zakoraciti na tu je*anu terasu!El oces meningitis?

Je*o vas meningitis sve,sta ste zapeli sa njim.Prvo tata onda Alex koji smor.Ponovo sam legla.Alex i Zoi su zaspale.A neko je zakucao na vrata od terase.Ustala sam i krenula ka njima....

Aron je stajao i osmehivao mi se...Kada sam krenula da ih otvorim Zoi se okrene i promrlja:

-Stefane ta poruka....

Mrmljala je nesto al nisam raazumela prekrila sam usta da se ne cuje moj smeh...
Zakoracila sam na terasu kod Arona.Vetar je duvao.Stiglo je prolece.Stavio je jaknu na moja ramena i zagrlio me.
Podigao me je a ja sam ga tresnula po ramenima.Ignorisao je moj udarac.
Stavio me je nazad u krevet.Alex je pocela da se vrpolji a onda je tiho zahrkala.Dugo me je gledao naslonjen na ivicu kreveta.Njegove oci su me podsetile na zelenu sumu koja se nalazila kraj moje kuce.
Detinjstvo bilo je tako daleko sada.Brzo su mi se secanja u glavi izmesala i zaspala sam.Aron je bio poslednje lice koje sam videla te veceri.
Probudilo me je lupanje vrata.Alex i Zoi su se vracale sa casova,donele su mi bljak hranu iz kafeterije a posle toga smo narucile pizzu.Upalile smo TV i smejale se.
Nedostajace mi to kada se budemo rastale ovo je zadnja godina koju cemo provesti zajedno.Sledecih nekoliko je proletelo a onda je dosao petak.Imali smo bios i bas sam mislila da sam uradila konrolni za 4 nastavnica je delila kontrolne.
Alex i Zoi su dobile 5.A onda je nastavnica mene prozvala.Dobila sam 2,ceo moj svet se uzdrmao.Nastavnica je diktirala novu temu a ja sam gledala u jednu tacku i zadrzavala suze.Alex je sedela pored mene i sapnula mi:

-Nemoj da places....

Promucala sam joj.

-Nnne placem.

Ona je klimnula glavom posle par minuta u znak podrske mi je sapnula:

-Popravices ti to...

Moje brane su popustile.Suze su proklizile spustila sam glavu da drugi nebi to primetili.Stisnula sam zube da nebih ispustila jecaj.
Izletela sam iz ucionice i otisla da se sakrijem u moju kabinu za pustanje muziku.Pustila sam neke jake pesme i zatvorila se obrtala sam papir u mojim rukama i videla da mi je nastavnica napisala poruku.

LiLi!

Sedi i jednom pokazi koliko ti zaista mozes!
Ovako prazni odgovori samo pokazuju da jos nisi pocela da ucis onako kako mozes!

B.E.J.

Suze su pale na papir.Sve je postalo pretesko a moja ledja nisu mogla to da izdrze.Htela sam da umrem.Toliko stvari me sa svih strana udara.Jedan pad za drugim.
Kako sa dna da ustanem kako da se podignem i svima pokazem da ja to mogu.Pre bio logije smo skontali da je u skoli 30% klosara.El sam i ja bila jedna od njih?Da li sam?

Nedelju dana sam bila u bedaku zbog tih reci.Trazila sam svetlo u tom mraku ali njega nije bilo.Moja sreca da me dva momka navodno vole se izoblicila i nestala.Nije postojala sreca.Alex i Zoi me nisu gnjavile,pustile su me da se povlacim sve do jednog dana.Bili smo na informatici samo ja i Alex,Zoi nije dosla.Sedele smo za zadnji kompijuter.Nebo je bilo uzasno,kisa je pocela da se sliva kada smo krenule ka sobama.Zastale smo u hodniku izmedju ucionica i soba.Telefon mi je zazvonio bio je to moj tata.

-LiLi za sat vremena dolazim po tebe spremi se.

-Ali zasto?

-Dolazis kuci na nedelju dana i kraj.

-Ali kako ce tako.

-Dosta rasprave dolazim.

Otisla sam gore u sobu i videla Zoi.Obratila sam joj se:

-Ti si ga zvala?

-LiLi urazumi se,nebudis se iz sopstvene kome.Jedva da pricas sa mnom i Alex to je za tvoje dobro...

-Sta ti znas sta je za moje dobro.Nisi se trebala mesati.

Alex se ubacila.

-LiLi nebudi glupa i nemoj da se gubis.Necemo samo cutati to si trebala da znas.

Nisam imala reci.ALex i Zoi su bile takve izdajnice.Odletela sam u wc i zakljucala se posle 20 minuta alexja viknula na vrata.

-LiLi tata te ceka.

Izasla sam nepogledavsi je.Njih dve su vec spakovale moj kofer samo sam ga povukla iz sobe nisam se ni pozdravila sa njima.U kolima kada bi me tata nesto pitao samo bih klimala i odmahivala glavom.Dosla sam kuci.Velika dvospratna kuca bila je ista kao i uvek.Nista se nije promenilo.Usla sam u kucu moja maceha je bila vec tu.

-LiLi kako si?

-Uredu.Gde je Mark?Da li i on dolazi.

-Ne.Tvoj brat ce ostatati u skoli.

Otisla sam u moju sobu na spratu.Roza posteljina na krevetu idalje je bila ista kao i pre niko nije tu ulazio sem da prebrise ali sve je bilo ko i uvek tu.Presvukla sam se u zutu majicu,farmerke i uzela kratku tekses kosulju.Izasla sam na vrata nikome nista negovoreci.
Otisla sam iza kuce tamo je bila duboka zelena razgranata suma.Zakoracila sam u nju.Hodala sam pravo nikada nisam isla do kraja sume,nikada nisam stigla.A sada sam prvi put to mogla.Pao je mrak ali nisam htela da idem nazad.Volja mi se vratila imala sam zelju da stignem negde.Zurila sam.Videl sam mesec a onda sam se nasla na nekom proplanu.
Bilo je prelepo jednostavno leci na tako malom proplanku koji se nalzio 20 metara iznad dubokog jezera kojem se u mraku nije video kraj.Zvezde su sijale prelepo.Mesto kao iz snova nisam mogla pozeleti lepse mesto u najgorem trenutku.Provela sam tu sat vremena.Bilo je vec 7 sati kada sma se zaputila nazad brzo sam se nasla kraj kuce.Usla sam unutra maceha me je upitala:

-LiLi gde si bila?

-Tamo vamo svuda.Ali sad sam dobro ozbiljno moram da nadjem Alex i Zoi.Mogu li da odem?Docicu oko 12?

-Idi.Necu reci tvom tati.Evo ti kljucevi od tvog skutera.

Bacila mi ih je a ja sam zaboravila da uopste imam skuter..Setila sam se svih elekcija koje mi je Mark govorio.Stigla sma prvo do tajminga i uletela tamo.Videla sma odmah Zoi i Alex sa Stefanom i Lukasom i jos nekim tipom.Dosla sam do njih.

-Alex,Zoi mozete li samo malo...-bila sma uspanicena i zadihana

One su ustale i sklonile se malo dalje sa mnom.

Alex: LiLi da li si dobro?

Zoi: Sta se desilo?Jesi dobro?

-Ma dobro sam.Izvinite zao mi jenisam trebala ono reci zato sto sam komirana.Stvarno mi je zao.

Alex mi se osmehnula a zoi me zagrli ma uredu je.
A zatim je dosao Chad koji se niotkud pojavio.

-Hej mala nismo se dugo videli.

Skupila sam svu snagu.

-A vise ni necemo....Zdravo Chade...

Prosla sam pored njega i sela za sto kod Alex i Zoi.Novi decko u njihovom drustvu se zvao Alexandar ja sam sedela i pricala sa njim.
Bas smo se skontali oko nekih tema.Cool decko ali to je to...
Kada sam krenula kuci naletela sma na Arona pricali smo i pricali dugo je to trajalo na kraju smo se smuvali i postali par.Bili smo u vezi mesec dana i raskinuli.
Ja sam raskinula bilo je previse lazi medju nama.Nova godina je dosla brzo i ne najavljeno.
Nije bio neki provod ali sam se u toj noci setila svega.Momaka,prijatelja,roditelja,brata svega....nista mi se nije cinilo blisko.Kao da je to bila prica a da ja nisma bila njen lik vec citaoc.
pocela sam da se dop sa Alexandrom bili smo super drugovi a iz prijateljstva se radja ljubav.To je bilo nesto daleko nesto na sta on nije bio spreman a ja jesam.Poceli smo da se svadjamo nista nije bilo ista.Pre smo se slagali oko svega.A onda je usledila velika svadja koja nas je rascepila.
Izvredjali smo se rekla sam mu da je chad njegova kopija a on original.
Nije vise bilo mesta za momka u mom zivotu.Grozila sma se svakog ko bi mi prisao.Zaboravila sma na sve i koncentrisla sam se na prijatelje.
Jedno vece dok sam se zezala na face-u sa Zoi krenula sma da se odlogujem i stigla mi je poruka:

Alexandar:I miss you

Stajala sam u cudu...odgovorila sam i ponovo je sve pocelo.Jedne veceri smo se dopisivali i dog se da se sutra vidimo cekala sam ga dva sata njega nije bilo.Posle nedelju dana opet je poslao poruku nisam vise mgla tako.Gurnula sma ga recima sto dalje od sebe da ga nezelim i necu vise da imam nista sa njim.Sve sam porekla sto sam ikada osecala a onda legla i pustila da se bol siri....

Bol je bio prisutan,osmeh je bio bolan.Smejala sam se na neke reci i setila da mi je to i Aleksandar govorio.To mi je jedino smetalo.Htela sam novo,novi svet i novi zivot htela sam novu sebe.
Al nije moglo tako.aAProvodila sma sve vise vremena sa Zoi i Alex ali nisam mogla da im se non stopa kacim msm i one imau momke.
Jednog vikenda kada sam sedela u skolskoj sobi radeci referat iz fizike na lap topu Alex je uletela u sobu sva u suzama i bacila se na krevet.Pocela sam da je mazim po kosi tiho je umirujuci:
-Alex sta je bilo?El u pitanju...
-DA...Sutno me je zbog neke kurve.
-Alex bice sve ok on je kreten!

Zoi je usla na vratima vesela pevuseci:
-E kupila sam sladoled...Alex sta je bilo???

Alex jos jace zaplace.Brzo je zaspala sva u suzama a ja i Zoi smo izasle na terasu:
-Lili sto su raskinuli.Ma Ian je naso neku kurvu kreten.
-Mogle bi smo da mu se osvetimo?
-Nzm smislicemo nesto..

Zoi i ja smo legle.I kada smo ustale pocele smo sa prepricavanjem snovaa.

Zoi:Zju ja sam sanjala da sam obila neku prodavnicu sa sestrom iz Cikaga kad sam bila prosle godine....Znaci ono jezivo!
Lili:Meni bre bilo sve crno.A tebi alex?
Alex:SAnjala sma da se ljubim sa Ianom...

i alex opet brizne u plac.Subota a prelep dan nagovorile smo aAlex da izadj sa mnom i Zoi na skolski teren da se vozamoo roskama.Vozile smo se i smejale samo nas 3 bas onako kako je bil pre ikakvih momaka.Kada smo se vratile u sobu gledale smo neku komediju i prepucavale se od slatkisa.Zoi se oglasi:
-E idem samo na par minuta da se vidim sa lukasom.
Ocekivali smo da ce par minuta biti sat vremen ali se vratila za 10 min.Alex je upita:
-Sta se zbiva?
-Raskinula sma sa Lukasom.
-Ali sto?
-PA vec 4 meseca smo zajedno nije vise kao pre smorio se a i ja sam.Oboje zelimo nesto drugo pa sma ja zavrsila prenemaganje..

Konacno nas 3 kao i uvek.....

NAs 3 samo nas 3 pocelo je smarati iako to nije hteo da prizna a onda bum tras i raspad.
Doslo je leto.Pokusavale smo biti zajedno svaki dan.
Zurile smo jedna drugu da vidimo,provodile smo dane gledajuci filmove jeduci i zezajuci se.Naravno nismo prestale mastati o perfektnim momcima.
Ipak jednog petka usla sma u sobu sa puno grickalica i zatekla Alex kako se sminka stala sma iza nje i pronicljivo je gledala.Cula sam vec kako Zoi iskljucuje vodu u kupatilu i izlazi.Polako sam upitala Alex:

-Alex zasto se sminkas?

Bila sma sva zbunjena mislim petak je nase filmsko vece a ona se sminka.Msm zasto bi se sminkala za mene i Zoi.ALex nije odgovorila na moje pitanje pa sma upitala Zoi:

-Sto si se kupala msm zar se jutros nisi tusirala?
-LiLi sedi trebala bi nesto da znas.

Brzo sedoh i osetih kako me hladan znoj obasipa.1000 slika su mi se vrtele u glavi.A Zoi zatim progovori:
-LiLi ALex ja ponovo sa Ianom.
Tisina.Zanemela sam toliko je bilo bola kada ju je sutno i ona mu se odmah vratila.Alex zapavi kad vidi moju facu:
-LiLi uopste nije tako kako mislis
-Ma jok ja sam glupa.A sta je sa tobom Zoi?
Ciknula sma Zoi ocima a ona se slabo somehne napuklim osmehom i race:
-LiLi ja izlazim sa Aleksandrovim drugom.
Te reci su mi odzvanjale u glavi nikako nisam mogla povezati njihov smisao.
-Mislis sa Filipom?
Zoi potvrdno klimne glavom.
-Koliko dugo ovo vec ide iza mojih ledja?
-Nedelju dana?
-NEdelju dana ste cekale da mi kazete?
-Znale mso da ces ovako odreagovati?-oglasi se Alex

Nisam mogla verovati moje pajtasice da kriju nesto od mene bilo je tako uznemorujuce i frustrirajuce.Pogledala sam ih sa puno bola pokusavajuci da zaustavim suze ali nisma mogla pa sam samo uletela u kupatilo i pustila vodu.
Do 1 ujutru sam sedela slusajuci zvuke vode kako se prelamaju.Neposletku sam izasla ali ni jedna od njih nije bila tu...Ostala sam sama.Potpuno sama.
Kada je svanulo sve tri smo vec bile na nogama stajale smo svaka kod svog kreveta i bezizrazajno se gledale nije bilo osmeha a ni suza.Ni cega smao praznina.Zoi probi tu tisinu:
-Zao mi je za sve ali ja ne ostajem u ovoj skoli moj tata hoce da se prebacim u ekonomsku na drugi kraj grada.
Spustila mi se suza a i ALex se cvrsto stezala.Zatim Alex rece:
-Ja se selim u francusku da bih isla u elitnu medicinsku skolu.

Nisam mogla verovati.Obe su mi prisle i jako me zagrlile pustajuci da gomila suza padne tiho.
To je bilo to,Celo nase prijateljstvo su drugi ljudi razdvojili jel tako trebalo biti samo zato sto smo otisle u srednju?
IZgleda da necu znati.Svi su govorili posle osnovne nadjes druge pirjatelje ali ja u to nisma verovala mislila sam da cemo ALex,Zoi i ja uvek biti najbolje drugarice izgleda da je srednja to promenila.......

Pogledaj profil korisnika

2 Re: Complicated mortal life taj Sre Maj 19, 2010 2:11 pm

*1st Class Girl*

Moje 3 delo...Very Happy

VASI KOMENTARI:

Pogledaj profil korisnika

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu