FORUM O FILMOVIMA

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1 Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:13 pm

*1st Class Girl*

~Pokusavas da pronadjes mesto stanovanja tvog omiljenog glumca
1.KNJIGA

1. glava

Nije to bila proslost,nije to bila buducnost,to je sadasnjost...a ja sam bila zaglaviljena u njoj...
Ja sam sanjalica,uvek negde u oblacima,drugi su to osudjivali.
Imala
sam savrsen zivot:Odlicna ucenica,urednik skolskih novina,deo popularne
ekipe,najboljeg frajera za decka,bogata porodica...
Zivela sam zezajuci se ali uvek sam prihvatala izazove
Bilo
je leto 16 godina zadnji dan skole imali smo zurku,svi smo popili,nisam
bila sigurna kako sam dosla kuci ali bila sam kuci kad sam se probudila.
Znala sam sta cu i prvog dana raspusta raditi jos jednom cemo slaviti imati reprizu zurke...tako je bilo...
Okupili smo se u stanu moga decka njegovi su otisli na vikendicu,luksuzan stan,gomila klinaca i bar pun pica....
Za nas je zivot bio kazino a mi smo se samo igrali...
Posle zurke vukli smo se kuci,pijani ali pomalo svesni,noge su nam trazile krevet.
kada
sam stojala ispred kapije nase vile petljala sam oko kljuceva ,i nekako
se dovukla u sobu ostavila otvorene prozore i terasu.
San me je uhvatio,a potom i nocna mora....
nocna mora koja je bolela bila osetljiva koja me je ubijala....
imala
sam ja i ranije nocne more ali nikad ovako zive,pokusala sam ustati i
otrgnuti se ali sam bila pripijena za mokru postelju.
Nisam se mogla opirati samo sam vristala cula sam sebe cula sam svoj bol,odbijao mi se u glavi...
Pustila sam da me pali ta vatra od koje nisam mogla pobeci,nisam se ni mnogo potrudila kao nikad u zivotu....
Smo sam se molila da se taj bol povuce makar me ubilo.
Cula sam glasove ali se nisam mrdala prevelik napor je to za mene...Bol je poceo da se povlaci..
a onda je neko preneo moje telo na neke daske i cula sam tresak zatvaranja....
Neko me je nosio cula sam plac i vristanje,prepoznala sam glas moje majke:

-Neeee....to je moja cerkica,moje dete,moje srce iako ona nema vise svoje,ne uzimajte je.....

Ona je vristala i plakala...sledeci glas je bio slomljen i izmucen ali drzao je u sebi kontrolu i strogocu

-Ovo je poslednji pozdrav od Serene,Viktore smiri svoju majku....

Viktor moje stariji brat uvek je tesio druge bili smo cista razlika.
On nikada nije bio ekipa popularnih klinaca,smatrao nas je grupom glupaka.
Bila sam zbunjena nisam znala sta se do djavola desava,zasto svi placu,vriste,i tese se a moje telo nose?
A onda sam se setila maminih reci:

-ona je moje srce iako nema vise svoje..

Prestravila sam se kako ranije nisam shvatila pa ja sam mrtva!!!
Boze koja cinjenica.Ja sam mrtva nose me,nemam srce al sam svega svesna....
Mozda ima neka fora kao da vidim sve i cujem sve jer nmg da predjem na drugu stranu.
Nosili su me i to dugo a onda me spustili uz glasno TUP.
Tisina je bila jeziva.
Mogla sam da vidim izradu kovcega
Podilgla
sam poklopac i iskocila iz sanduka,a zatim iskocila kroz prozor sve je
ostalo kako je bilo pre mog ustajanja iz zivih....
Mislila sam da cu videti moje delo sad kad sma duh ali njega nije bilo.
Nema veze idemo dalje....
Nisam
znala kuda cu pa sam sela na plocu iza nekog ogromnog spomenika i
posmatrala svoju porodicu kako sahranjuje prazan sanduk....
Bilo je tmurno i uzasno vreme padala je kisa sto me je nerviralo zasto u sred leta pada kisa..
Iako sam bila na velikoj razdaljini od sahrane mene zive cula sam Viktora mog starijeg brata kako govori:

-Serena je nas ponos i nasa sreca svacije najdraze,a sa nama place i nebo....

Nebo je plakalo za mnom,moja porodica a onda i ja samo bez suza.....
Kako sam mogla biti tako sebicna?Oni ne bi trebali da placu zbog mene!
Ja sam glupa zato sto sam se napila nekako oduzela sebi zivot i sad sam duh.
Super...Sada se gadim samoj sebi

Pogledaj profil korisnika

2 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:16 pm

*1st Class Girl*

2.glava

Posto sam bila iz visoke porodice uvek sam imala sve najlepse.
Bila sam zacudjena i nisma znala da li me vide ili ne?Nisam htela da uplasim meni drage pa sam ih spijunirala
-Ko bi to uradio nasoj Sereni?
Mucala je moja majka kroz suze,sve me je zabolelo
-Serena nije imala neprijatelje,niko je nije hteo ubiti svi su je voleli

To je bilo previse za mene nisam vise mogla slusati bol mojih roditelja,videla sam novine a u njima moja slika, ispod nje se nalazio kratak clanak o meni....
Koji je glaasio ovako :
Serena Bengfild,jedna od naboljih ucenika preminula je u noci 4 jula sa svojih 17 godina.
Kakav 4 jul do djavola?Pa zurka je bila 10 juna!
Prelepa devojka uvek nasmejana sada je na lice donela tugu njen otac je zaustavio rad kompanije zbog zalosti.
Na sahrani Serene Bengfild plakali su najdrazi a sa njima je i nebo oplakivalo lepoticu...

Nisam znala kuda cu?svuda sam videla moje lice,novine ,televizori,zar je moja smrt toliko udarila u javnost.
Onda sam otisla na groblje.Tamo cu vreovatno naci jos nekog duha poput mene pa cu imati drustvo...
Imala sam jos jedan bol grlo me je peklo i vristalo u meni..
Ako sam duh zasto onda mogu sve da osetim?

Onda sam jednog dana srela momka koji je bio prelep i izgleda video je duhove.
Bas sam bila srecna.Osmehivala sam mu se
On mi je prisao:

-Ja sam Nejt,koliko si stara?

Decko je bio bas druzeljubiv,i sladak i bas,bas privlacan.imao je prelepo telo!Govorio je francuskim akcentom,to je bilo slatko

-5 dana.

Ocenjivao me je pogledom:

-I neumires od zelje za krvlju?

-Pa nesto mi gori grlo?Ali zasto bih?Mislim ja sam duh.

-Duh?

Klimnula sam glavom i skinula osmeh koji se pretocio u ozbiljnu facu.
On se smeskao...

Gledala sam u njega i razmisljala...Sta sam bila ako nisam duh?

-Hajde ides samnom u hotel iznajmio sam sobu u blizini pa cu ti reci ko si.

Pratila sam ga kao duh.Sto sam bila sigurna da jesam.

3 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:17 pm

*1st Class Girl*

3.glava

Dok smo isli,nisam mogla skinuti pogled sa njega.Bio je kao neki Bog iz mitologije.
Ruke su mu bile tako snazne.Izgledao je kao skulptura koju je napravio Mikelandjelo.
Kosa plavkasto smedja-podsecala me je na bronzu.Htela sam da ga dodirnem da budem sigurna da je on tu.
Isla sam pored njega.Stigli smo do htela Belux.Moji roditelji su tu imali kupljen apartman na vrhu zgrade.
Osoblje hotela me je dobro znalo zbog zurki koje sam tu priredjivala.
Sta ako me vide i ako se uplase?Al neverujem da mogu oni da vide duhove.
Nejtan mi je izgledao strucno poseban u tome.
Dosli smo do recepcije.Recepcionar nam se toplo osmehnuo.Gledao je mesto gde sam ja stajala kao da je ocaran.Progovori je:

-Sta bih mogao uciniti za vas?

Nejtan se osmehnuo:

-Molim vas kljucevi od sobe 120.

To je bio sprat 20,a soba se nalazila pored apartmana mojih roditelja.Usli smo u lift i pitala sam Nejtana:

-El je on mogao da me vidi kao i ti?

Odgovorio mi je njegovim pitanjem:

-Da li si se pogledala u ogledalo?

Bila sam zbunjena.A onda razmislila i setila se da se nisam ni pogledala od kad sam duh.Odmahnula sam glavom.
I vec smo se nalazili u apartmanu 120.Otisla sam do kupatila da se vidim.Nejt me je pratio.
Dosla sam do ogledala i nisam znala u sta gledam.
Nije bilo mog lica,mojih ociju,smedja kosa mi je bila duza i sjajnija,telo belo kao Nejtanovo.
Nisam mogla pricati pogledala sam Nejta puna nade da ce mi dati odgovore.
I dao mi ih je:

-Serena ti nisi duh,ti si vampir!

Bila sam zbunjena:

-A sta si onda ti?

-I ja sam vampir!Zar ne osecas zedj?

-Mislila sam da su to muke na koje me djavo stavlja...

Poceo je da se smeje ko nenormalan.

-Stvarno imas bujinu mastu.prvo mislis da si duh a onda mislis da te djavo stavlja na muke.

-A sta je onda zedj?

-Sve cu ti objasniti hajde da sednemo.I jos nesto jako si lepa.

Pocela sam da cvetam...Nejt mi je rekao nesto tako lep.Sedeli smo za okrugim stolom.Nejt mi se osmehivao.Bio je tako lep a moj mozak se ispraznio i blenula sam u njega,gutala sam svaku njegovu rec...a onda me je upitao:

-Serena da li me sigurno razumes?

Promrmljala sam nesto sto je zvucalo na potvrdan odgovor a on se premestio u fotelju i upalio tv...Meni je onda sinulo da bih mogla da posetim mog decka onako slucajno i ovako me nedje prepoznati.Krenula sam ka vratima kada se ispred mene stvorio Nejt.Odmerila sam ga a on me je zaprepasceno upitao:

-Gde si do djavola krenula?!Malo pre sam ti pricao o suncevim zracima!!

Odmah sam se setila kako je rekao da nam pod svetloscu sunca koza sva sjaji...Povukla sam se korak unazad i osetljivo promucala:

-Izvini,nisam razmisljala....

-Naravno da nisi,cesto se to desava kod tebe...

Sela sam na veliki kauc a on se opet svalio u fotelju....Pocela sam da kujem dalje planove...

4 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:17 pm

*1st Class Girl*

4.glava

Ubrzo sam pocela da se nerviram jer je Nejt samo nepomicno sedeo u fotelji i smeskao se televizoru.Otisla sam u susednu sobu u kojoj se nalazio ogroman mekani krevet koji sada nije imao funkciju.
Bacila sam se na krevet i zatvorila oci kao da spavam.Pokusavala sam da izostrim moja secanja.
Mislila sam na mog decka i onda sam razmisljala i naprezala se i pokusavala da se setim njegovog imena ali nisam mogla.Secala sam se njegovog lika,nasih izlazaka,njegovih furanja,svega sem njegovog imena.
Pocela sam da jecam i to naglas....
Cula sam da se vrata otvaraju,nisam htela da se podignem.Zabila sam glavu u jastuk sto je pocinjalo da me malo gusi ujedno pojacavajuci osecaj zedji.
Trebao mi je tako jako moj decko a njega nije bilo,stvorila se jos jedna rupa u meni.On me nikada ne bi prepoznao,niko me ne bi prepoznao,ni prijatelji,ni roditelji,ni brat,niko....Kuda dalje?
Nejt mi je prisao i milovao me po kosi.Podigao me je u narucje,a ja sam zabila glavu u njegove grudi i jos jace zajecala.
Tiho mi je prosaputao:

-Hej lutkice nemoj plakati.Pogledaj se.Ti si prelepa.Koza ti je kao od porcelana ali tako meka i fina.

Bio je upravu bila sam lepa spolja ali iznutra unakazena...

-Lutko sta ti je?

Nisam mogla progovoriti,jecala sam bez prestanka a on me je jako stisnuo u znak podrske.Proslo je oko pola sata pre nego sto sam ja uspela da se smirim.Kada sam se smirila podigla sam glavu i vedela da mi se smesi,a onda iznenadjenje!!!
Primakao mi se i blago poljubio.To nije bio moj normalni smrtni poljubac,bilo je drugacije,nekako cudno,hladno ali toplo,lako ali jako,bilo je prelepo.Kada je pomerio glavu videla sam da me gleda zaprepasceno:

-Izvini poupée nisam razmisljao.

Popeu sta je to?Pricao je neodoljivo tim francuskim naglaskom.odgovorila sam:

-Izvini sta???

-poupée....

A onda se bacio na krevet i poceo da se kikoce...

-Ne razumem.Mozda sam glupa da li bi mi objasnio?

Kada je dosao do vazduha progovorio je:

-poupée znaci lutkica na francuskom.

Kako sam glupa,nisam mogla da verujem u svoju glupost.Isla sam na francuski od prvog razreda a ne znam ni kak se kaze lutkica.Bolje od sada da cutim.

-I Serena sta cemo da radimo?Ako hoces mogu da te odvedem kod mene kuci u Italiju.

-Ali sta ce reci tvoji roditelji?

-Moji roditelji su umrli u saobracajnoj nesreci,ja imam svog tvorca.On ima svoju zenu i cesto putujemo.oni su trenutno u Italiji uskoro idu u Ameriku.Trebali bi da im se pridruzimo.

Do sada nika d nisam ni pomislila da napustim moj grad.To bi znacio kraj moje povezanosti sa porodicom i prijateljima.Ali ne smem da padnem u iskusenje da ih ubijem.

-U redu oticicemo,ali kad?

-Veceras imamo let za Rim.

Klimnula sam glavom...

-Nejt ja nemam nikakve stvari.

On je bacio pogled kroz prozor.Padala je kisa a on se nasmesio:

-Pa hajdemo u shopping....

Nasmejala sam se i uhvatila ga za ruku.Proveli smo jedno dva sata u shoppingu i dosli u apartman skroz mokri.
Poljubio me je u celo i rekao:

-Spakuj sve stvari u kofer a ja idem da nas odjavim.

U avionu sam gledala neki glup film o dvoje zaljubljenih ali nemoguce im je da budu zajedno.Drzala sam svo vreme Nejta za ruku i smeskala se.Bojala sam se da ga pustim jer bi mogao da ode,a toga sam se plasila.
Uz sve te mucne misli zedj je vristala u meni,svi ljudi su mi izgledali tako ukusno,znala sam da bih mogla da im samo jednim pokretom pokidam kozu.ali necu to da uradim Nejt mi veruje i necu da ga razocaram.

5 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:19 pm

*1st Class Girl*

5.glava
Pokusavala sam,trudila se i to bas jako da sklonim misli od moze zedji i pocnem misliti o Nejtu ili bilo cemu.Ali zbog ljigavog filma nisam mogla da sklonim misli sa mog bivseg bezimenog decka,a onda mi se pojavi pitanje u glavi.Sta smo Nejt i ja?Da li smo mi par?ili se onaj poljubac samo slucajno desio.Nejt mi je bas izgledao kao neki smeker koji obara devojke na sa nogu,ali njegova dusa je govorila drugacije.Pogledala sam mu profil i pozelela da mogu cuti njegove misli.I odjdnom se stvorio zamor u mojoj glavi,hiljadu slika,ni jedna od tih slika nije bila moja.Najbliza slika koju sam videla je bila kako Nejt i nek devojka zustro pricaju.Bila je ljuta i zabrinuta,govorila je povisenim tonom:

-Moras ih naci!ima ih svuda,talenti su preveliki da bi bili odbaceni,ne prouceni i ne sakupljeni.

Nejt je bio zabrinut ali se cinio kao da mu je jako sve ovo dosadno.Odgovorio joj je sa puno razmazenosti i ulizivanja.

-Zasto bas jaa?

-Zato sto tvoj otac ne moze otici.

-Zasto?El se opet ponovilo?

-Ovoga puta je....

Nije zavrsila recenicu tj. scena se prekinula a ja sam se vratila u stvarnost.Nejt me drmao.Dozivajuci me kao da sam upala u komu:

-Serena,Serena???Eeee da li si tu?

Ja sam se protresla,povukla do prozora i bledo ga gledajuci klimnula glavom.Nije mnogo toga video na mojoj zabunjenoj faci ali je hteo da otpocne razgovor sa mnom iako smo krenuli da slecemo u Rim.Nisam bila spremna za razgovor posle onog transa pa sam okrenula glavu ka prozoru,on me je uhvatio za ruku.Videla sam u prozoru Nejtovo lice kako se smeska i gleda u nase ruke.Osmehnula sam se a to Nejtu nije promaklo.Zagrlio me je i onda smo sleteli.
Kada smo sleteli,otisli smo do prodavnice automobila.Nejt je odmah kupio najbrzi auto u prodavnici kao da idemo na trke a ne u posetu njegovim roditeljim mislim tvorcima.
Nejt je vozio prebrzo,kada sam videla kazaljke na meracu brzine mislila sam da cu svakog trenutka umreti.Vrisnula sam na Nejta:

-STANI!!!

On je prebrzo zakocio od cega sam ja krenula da udarim glavom o staklo ali me je on uhvatio i vrati na sediste.

-Do djavola sta ti je???Sta se tako deres!

-Pogledaj kako vozis ,mogli bi smo se slupati i umreti!

Vristala sam uspaniceno na njega,mislim da me je tada obuzela histerija.A on je poceo da se smeje:

-Lutkice kako da umremo kada smo vec mrtvi?

Ustaknula sam uvredjeno do prozora.On je nastavio da vozi.Mislim da je definitivno poceo da me smatra glupom.Prvo sam mislila da sam duh,onda sam htela da izadjem na sunce,nisam znala nesto iz prvog razreda skole i sad glupost da ce mrtvak umreti.Super,sve bolje od boljeg.Volela bih da sam samo povucena senka i da me ne primecuje sada tako skupljeno u uglu auta koji vozi prebrzo po mom ukusu.
Posle par minuta objavio je:

-Stigli smo.Ovo je Voltera.

Gledala sam gradic sa svih strana opasan zidinama izgledao je kao tvrdjava.Prosli smo pored velikog trga.Sunce je sada zamenilo kisu,a Nejt je u potponosti ostao bezbrizan.Cutali smo.On je po jarkom suncu navukao crnu odoru sa kapuljacom preko glave pruzio je i meni isto i ucinila sma sto i on.Sledila sam ga u koraku.Kada smo usli u zgradu koja je licila na neku rupu za propalitete.Svatila sam da je uredjenje iznutra prelepo iz jedne vazu u dugackom hodniku Nejt je izvukao cvet,osmeh mu se povecao a ja sam opet mogla videti njegove misli.Idalje sam hodala ali sam ispred sebe imala zivu slku koja se ponavljala.svaki puta sa malo detalja izmenjena ali u sustini ista.Crvenokosa devojka koja sedi za recepcijom a Nejt joj svaki put daje isti cveti,tacnije uvek istu belu ruzu.Trgla sam se iz njegovih misli pokusala da usresredim moje.U rukama je kao iz misli drzao belu ruzu.Cutala sam i drzala jecaje u dubini grla,vise ni zedj nisam osecala.Kada bih morala da progovorim skroz bih se urusila.Dosli smo da poznate recepcije ali recepcionarke nije bilo.Ostavi je ruzu i krenuli smo dalje.Cula sam da neko dolazi do recepcije i govori:

-Vratio se...

6 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:20 pm

*1st Class Girl*

6.glava
Taj glas uopste nije zvucao ljuto,iznenadjeno,zbunjeno.Zvucao je kao razdraganost i ona mladalacka zaljubljena sreca od koje covek prosto uzdahne ahhhhh.Nesto mi je tu smrdelo ako izuzmemo opojan miris ljudske krvi,mislim da bi mi voda krenula na usta da me Nejt nije provukao kroz neka ogromna vrata.
Usla sam u prostoriju,punu,krcatu,svi u crnom a oci im crvene kao svetlo semofora.Krenula sam da hodam polako unazad ali me je Nejt uhvatio za rame bacio na pod velike prostorije.To me je podsetilo na one filmove kada predaju nekog u zatvor pre nego sto ce da ga prebiju na smrt.Udarila bih glavom o pod da moje ruke nisu uspele da izdrze tu silinu pad.Tresla sam se i u sebi psovala Nejta.
Vise nisam bila uplasena bila sam besna.I to previse.Pokusavala sam da kontrolisem bes ali sam tek bila novorodjena i to nije bilo tako lako.
U glavi sam mogla videti sliku kako pesnicom udaram Nejta i zgrozila sam se na pomisao da bih mu odvalila neki deo tela.Mozda bi mu otpao taj lazljivi nos,cudilo me je sto od tolikog laganja nije porastao.
Neko je progovorio:

-Jos jedna Nejte?

Niko nije odgovarao,culo se samo saputanje u pozadini.

-Svaka cast.Po cemu je ova lutkica iz tvoje kolekcije posebna?

SAda sam mogla videti Nejtovo ravnodusno lice kako sleze ramenima,moja zavesa kose mi je omogucilo da sagledam situaciju i coveka plave kose,blede koze koja je podsecala na meko brasno,ali i crvenih siktavih ociju koje su izgledale kao oci ubice.
Stresla sam se i ispustila zvuk gadjenja.
Jos jedan covek se podigne koji je sedeo na tronu u sredini.

-Hajde Kajuse necemo da omalovazavamo naseg gosta.

Covek po imenom Kajus se nasmeja,a onda se obrati Nejtu prosavsi pored mene potpuno ignorisuci me.

-Nejte koja je ova po redu?treca?

-Cetvrta Kajuse....

-Ah da zaboravio sam da imas onu koju nazivas plisana.

Onaj sa trona mi je prisao i uspravio me.Mogla sam to i sama da uradim ali sam davala sebi vreme da spijuniram Kajusa i Nejta.
Kajus je video moje i onog sa trona zblizavanje okrenuo se i progovorio lezarnim glasom:

-Aro hajde ucini uobicajni gest...

Onaj sa trona imenovan Aro me uhvati za ruku i pocne da me cita kao knjigu,ali sve to ubrzano.Trgnula sam ruku iz njegovog stiska.a on mi se osmehnuo:

-Bas si simpaticna i smesna.

Kajus se nagnuo ka kretenu sa trona :

-Mogu li da vidim Aro?

-Naravno brate.

Cutali su svi iscekivajuci reakciju,Nejt me ni jednom nije pogledao.Kajus se smejao:

-Oh moj boze kako si ti zabludjena...(hahaha)...Ova ti je bas posebana Nejte

Nejt izvi usne u nesto sto bi trebalo da je osmeh a onda se uozbilji.
Iz velike mas prisla je neka sto bi trebala da ima oko 15 godina i pridje Nejtu.u prolazu uputi meni pogled pun varnica mrznje od cega se ja jos vise iznervirah.
Nejt se osmehnu kada mu se ona bacila oko vrata:

-Oh Dzejn drago mi je sto te ponovo vidim.

Pocela sam da pricam u sebi: Gde sam ja to koji ku***?Sta je ovo playboy?Do djavola vise sa ovim glupostima.A onda me je obasnulo jos jedno Nejtovo secanje dok sam ga fiksirala ocima....

7 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:21 pm

*1st Class Girl*

7.glava

Bilo mi je jako neshvatljivo koliko on ne razmislja o sadasnjosti vec se svega priseca.Jos uvek nisam shvatala potpuno sta se desava ali secanje iza njegovih ociju mi je sve pojasnilo.Prezivljavala sam njegovu sliku zalaska sunca sa Dzejn.Osecala sam da je soba utihnula da su sve oci uprete u mene ali to je bilo sporedno.Njegove oci su mi pokazivale njegovu srecu a moju tugu.Osetila sam ceznju da sam ja na Dzejninom mestu ali ko zna kad je to bilo?Mozda cak i pre mog rodjenja.Secanje je bilo staro ali jos uvek zivo.Sliku secanja je sada zamenila slika mog lica zbunjenog,tuznog unistenog brinuo se na onaj frajerski nacin.trgnula sam se kada me je neko povukao za ruku.Bio je to onaj kreten sa trona,cim sam videla da je uspostavio vezu odskocila sam od njega.
Sumnjivo me je gledao,a onda uzdahnuo.Obratio se nekome:

-Felixe kada ce stici ulov.

Vampir krvavo tamnih ociju istakne napred:

-Dosli su.Da ih uvodim jednog po jednog.

Aro klimne:

-Nejt da li ces da se malo slomis?

-Pa mogao bih dugo nisam.

nisam razumela ovaj razgovor kada se Nejt okrenuo prema meni i pogledao me sa omalovazavanjem:

-Serena skloni se u stranu!

Naredio mi je.Odjurila sam do zida koji je bio najvise osvetljen ali daleko od svih.
Usao je jedan covek.i kada je usao zaprepastio se,to mu nije dalo nikakvu prednost.Aro je bio brzi,zgrabio ga je ,kidajuci njegovo telo i gutajuci njegovu krv.Zedj je gorela u meni ali sam se zgadilai pokusala da se pribijem u zid jos vise.Aro je zavrsio okrenuo se ka Kajusu opusten:

-Kajuse ti si na redu.

Boze ne znam koliko jos dugo mogu ovo da gledam a onda je u sobu usla andjeoska mala devojcica.Mislim da je imala 4 godina po brzoj oceni.Plava kosa joj je dosezala do kraja ledja,u ruci je drzala malog medu a u plavim ocima joj se ocrtavao strah i strepnja.Nisam mogla to da dozvolim.Ovo nevino bice je tek zakoracilo u zivot nemoze sad biti izbrisana.Kajus se zaleteo preko prostorije ali ja sam bila brza.U trku sam podigla devojcicu nastavljajuci da trcim dalje.Kajus se zamrznuo na mestu gde je devojcica pre pola sekunde stajala tresuci se.Razderao se preko prostorije:

-Glupaco jedna sta si sad naumila?

Vristala sam:

-Neces je uzeti!

-Ti nemas nista od nje ja imam!

-Sta imas?VECERU?!

To nije bilo pitanje niti sam trazila odgovor.To je bila nerusiva konstatacija.
Aro je podigao ruku ka Kajusu.

-To su materinski refleksi.Odrzacemo devojcicu u zivotu ali za nikoga vise nikada nemozes traziti milost.Da li je to jasno?

-Sasvim.

-Atenodora pokazi im sobu u kojoj ce ostati.

Krenula sam preko prostorije,drzeci malecno dete sa sobom.Kada sam stigla u sobu.Atenodora se osmehnula:

-Drago mi je sto si skocila u odbranu.

Klimnula sam glavom,spustajuci dete na krevet.Ona je cutala.Blago sam se osmehnula kada se zaculo kucanje vrata ona se pokrila cebetom preko glave...Nisam znala koliko toga cu moci jos da podnesem.Volela bih da sam mogla i ja da se sakrijem......

8 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:23 pm

*1st Class Girl*

8.glava

Malecka se tresla ispod cebeta kada su se vrata otvorila.Nejt je usao sa osamucenim izrazom lica:

-Serena mozemo li pricati sami?

Atenodora se oseti prozvano i videh da joj mislima prolaze uplasene misli pune strepnje.Bila sam kruta.Stajala sam ispred devojcice prekrstenih ruku spremna za obracun.

-Izvoli sta zelis da kazes?

Krenuo je ka meni sa osmehom zagrlio me i poljubio,nisam se ni maknula ni promenila izraz lica.Bila sma besna na njegovo licemerje.Okrenuo mi je ledja pred gomilom vampira a sad bi karu nazad e pa nece moci.

-Serena ljubavi zamisli kako bi bilo lepo mogli bi smo biti porodica?

Gledala sma ga ispod oka.

-U cemu je fora?Znam da neradis ovo iz dobrote i ljubavi.

Malecka je disala ubrzano i njeni otkucaji srca su se jos vise ubrzavali ispod pokrivaca.Pokusala sam da vidim Nejtove misli ali izgleda da nije razmisljao.

-Ne ljubavi ozbiljan sam.I zao mi je,pogresio sam.

-A kako objasnjavas onu gomilu vampirusa?

Slegao je ramenima:

-To su moje bivse romanse.Romanse pre tebe.Ali to je sad gotovo.Sve sam okoncao.Ako zelis mozemo otici daleko odavde.

Klimnula sam glavom.

-Volela bih to.Mozda u Port Angeles?Tamo uglavnom pada kisa bilo bi savrseno vreme za nas.

-Slazem se.Oticicu da rezervires karte.Mozemo sutra ujutru da krenemo?

-To bi bilo lepo.

Zagrlio me je snazno,osetila sam se sigurno.okrenuo se ka devojcici,koja se tresla i pomilovao je preko cebeta.

-Hey malecka nemoj da se plasis...

Devojcica je provirila ispod cebeta dugo su se gledali oci u oci krenuo je da je uzme u narucje a ona se sakrila.Uhvatila sam ga za ruku i tiho rekla skoro kao u sebi da pricam:

-Nemoj jos,boji se.Pridobices je vremenom.

-Da.Idem sad.Mogla bi otici kupiti nesto maleckoj.

Klimnula sam glavom a on se iskrao iz sobe.Napolju je padala kisa.Udarajuci zestoko,znala dam da su sve radnje napustene,zato sam i krenula.Bojala sam se kontakta sa ljudima,nisma znala koliko moja zedj moze izdrzati a malecku necu ostaviti ni sa kim.Ne mogu verovati nikome osim sebe.Setale smo sa kisobranom.Kupovale po radnjama.Malecka je bila ocarana svakom haljinicom,i svaka haljina joj je ocaravajuce stajala.Uzvala sam u tome.Pocela je da se smeska,ali nije pricala,samo je na pitaca zvracala klimanjem ili odmahivanjem glave.Nije se odvajala od malog medveda.Kada smo se vratile Atenodora me je cekala u sobi.Osmehivajuci se.

-Zao mi je sto sam bez pitanja usla ali htela sam da vidim to malo zlato.

Onda mi je sinula ideja.Atenodora je previse dobra i previse majcinski nastrojena.Zamolila sma je za uzlugu:

-Atenodora mozes li mi uciniti nesto ali ne govori nikome.Molim te!

-Sta god.

Rekla je dok je drzala malecku vazduhu.Znala sma da joj ona nikad nece nauditi obasipala ju je sa toliko ljubavi.

-Mozes li je pricuvati dok odem u lov?Bicu brza obecavam!

-Naravno.Imas sumu 2 km odavde.Pozuri pre nego sto neko sazna.

Klimnula sam glavom,osmehnula se,poljubila malecku i otrcala u noc.Tako tamnu,primamljivu,punu tajni,htela sam da zastanem diveci se ali nije bilo vremena.Morala sma da delam brzo.Ako je neko pronadje Atenodora je nece uspeti zastiti ona mora da se povinuje pravilima.Jedino u mojoj glavi je bio lik devojcice.Pruzicu joj zastitu i utociste,daleko od ovakvih stradanja i bola....-Zao mi je sto sam bez pitanja usla ali htela sam da vidim to malo zlato.

Onda mi je sinula ideja.Atenodora je previse dobra i previse majcinski nastrojena.Zamolila sma je za uzlugu:

-Sta god.

Rekla je dok je drzala malecku vazduhu.Znala sma da joj ona nikad nece nauditi obasipala ju je sa toliko ljubavi.

Klimnula sam glavom,osmehnula se,poljubila malecku i otrcala u noc.Tako tamnu,primamljivu,punu tajni,htela sam da zastanem diveci se ali nije bilo vremena.Morala sma da delam brzo.Ako je neko pronadje Atenodora je nece uspeti zastiti ona mora da se povinuje pravilima.Jedino u mojoj glavi je bio lik devojcice.Pruzicu joj zastitu i utociste,daleko od ovakvih stradanja i bola....-Zao mi je sto sam bez pitanja usla ali htela sam da vidim to malo zlato.

-Sta god.

Klimnula sam glavom,osmehnula se,poljubila malecku i otrcala u noc.Tako tamnu,primamljivu,punu tajni,htela sam da zastanem diveci se ali nije bilo vremena.Morala sma da delam brzo.Ako je neko pronadje Atenodora je nece uspeti zastiti ona mora da se povinuje pravilima.Jedino u mojoj glavi je bio lik devojcice.Pruzicu joj zastitu i utociste,daleko od ovakvih stradanja i bola....
-Zao mi je sto sam bez pitanja usla ali htela sam da vidim to malo zlato.

-Sta god.

Klimnula sam glavom,osmehnula se,poljubila malecku i otrcala u noc.Tako tamnu,primamljivu,punu tajni,htela sam da zastanem diveci se ali nije bilo vremena.Morala sma da delam brzo.Ako je neko pronadje Atenodora je nece uspeti zastiti ona mora da se povinuje pravilima.Jedino u mojoj glavi je bio lik devojcice.Pruzicu joj zastitu i utociste,daleko od ovakvih stradanja i bola....

9 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:26 pm

*1st Class Girl*

9.glava

Zurila sam.Ali nisam mogla da se skoncentrisem na lov,ko zna sta se dogadjalo u onom zamku ili kako se to vec treba nazvati.Potrebna sma joj mozda.Sta ako je Kajus prekrsio moj i Arov dogovor?
Kako ce se Aro odnosti prema tom prekrsaju?Gde je Atenodora?STOP!
vikala sam sebi u svojoj glavi!Moram razmisljati pozitivno.U tom trenutku videla sam pumu 20 m od mene.
Potrcala sam.Misici su mi ojacali,Bez naprezanja sam se ubacila u pumin sprint mogla sam to.Jos malo i dohvat cilja.
Zgrabila sam je,i izvrsila ono potrebno.Bila sam smirena.Nije bilo zedji utihnulo je.
A onda sam pocela da se prisecam mog lova od pre par trenutaka.Moje reci su bile:

-Jos malo i dohvat cilja.

Odzvanjale su mi reci u glavi.Bila sma jako spora,kao da nisam zurila.
Ova recenica mi je zvonila a ja sam se koncentrisala na nju.Izasla sam iz sume i videla mala svetla u Zamku.Moj hod je usporio do ubrzanih koraka.Bila sam glupa,razmisljala sam o toj recenici.Vratilo mi se malo secanje.
Zalazak sunca.Utapanje u prelepi okean.Pored mene moj bezimeni bivsi decko.Osmehivao se.Cula sam moje misli iz tog secanja.

-Sta ako mu se ne svidim?Sta ako me odbije?Ili mi uzvrati a onda me sutne.Jos malo i dohvat cilja.Ali kako?

Mogla sam videti njegove plave oci,i njegovu plavu kosu koja se sjajila na zadnjim suncevim zracima.
Osmehivao se,ne meni,vec suncu.To je mene jos vise vuklo.Dotakla sam mu saku i on mi je uzvratio poljupcem,znala sam kako i sta?Kada smo se odvojili rekao mi je:

-Nikada ne znas koliko ti je vremena ostalo...Nikada ne znas kada ce doci tvoj zalazak sunca.

Secanje se prekinulo a ja sam shvatila da stojim,potrcala sam svom svojom snagom.Malecka nece videti zalazak sunca.Ja to necu dozvoliti.Sada sam vec trcala kroz zamak.Dosla sam do sobe i cula moleciv glas:

-Vrati mi je.Molim te.

Sledila mi se saka na kvaki.znala sam taj glas.To je bila Atenodora.Ocaj je bio tu.Mogla sma osetiti njegovu gorcinu.OCAJ.....
Jos jedno secanje.Tiha noc na vrhu neke zgrade.Moj brat i ja.Tiho mi je izgovario:

-Zao mi je Serena,On je grozan,trebao bi ga ubiti jer te je tako iskoristio.

Bila sam uplakana.Gorcina se sledila i tu ostala.Nije mogla da nastavi tece.Zaustavila se,a i ja sa njom.
Necija ruka na mom ramenu vratila me je u stvarnost.Decak vampir mojih godina progovorio je:

-Ne bi trebala lutati ovim hodnicima,mogla bi izazvati nekog.

Osmehivao se a onda okrenuo i otisao.Pogledala sam u saku koja se tresla i odskrinula vrata.Nejt je bio u sobi,cvrsto drzeci malecku.Ona se bunila.Poskocila sam:

-Sta to radis Nejte?Vrati je odmah!

Nije se bunio odmah mi ju je pruzio.Ponovo sam povislia ton:

-Sta si to do djavola pokusavao?

Glas mi je bio blizu pucanja i vriske,zastitnicki sam stezala dete u mom narucju.

-Hteo sam samo da je pridobijem!

-Ona te nece.Daj joj vremena!

On slegnu ramenima i izadje iz sobe.Atenodora me zagrli i poljubi malecku.Malecka je trebala spavati,a sada smo ostale same.legla sam u veliki krevet sa njom i rekla joj:

-Hajde spavaj,sutra je dug dan.

Odmahnula je glavom:

-Zasto malecka?

Umiljatim jedva razgovetnim tihim glasom:

-Necu.napustices me.

zagrlih je cvrsto i pogled mi pad na narukvicu sa imenom.Kratkim izuvijanim slovima pisalo je Kelly.

10 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:27 pm

*1st Class Girl*

10.glava

Kelly....Slatko ime za slatku devojcu....Zenstveno a jako....
Malecka se uspavala...Nisam htela da se pomeram jer bi je to mozda rabudilo.Samo sam lezala kraj nje i cudila se kako bi iko mogao da povredi ovako nevino bice.
SAti su prolazili,meni san nije dolazio naravno.
Ali ona spavala je tako divno,fascinantno,ceznula sma za tim.Sunce je vec izaslo kada je Nejt usao u sobu.Tiho je prosaputao:

-Eeeee lutkice idemo,ponesi malecku.Gde su koferi?

Pokazala sam mu glavom on ih je preuzeo,ja sam ustala i ponela malecku koja jos uvek duboko spavala.
Na aerodromu dok su najavljivali letove Kelly se probudila.Smeskala se i zevala..Dosli smo do provere licnih karta kada sam uspaniceno pogledala u Nejta on mi je stegnuo slobodnu ruku.
Sta sad?Oce uzeti Kelly?Ne mogu to da dozvolim.Zena nas je zamolila :

-Vase licne karte i pasosi molim?

Nejt je pruzio nesto.Ona se osmehnula:

-Udjite.Bas vam je lepa cerkica.

Ja sam se osmehnula dok je u prolazu pomilovala Kelly.Kada smo se smestili na sedista prve klase.Sapnula sam Nejtu:

-Kako si uspeo?

-Imam prijatelja koji pravi odlicne falsifikate.Neveo sam je da je tvoja cekra ali kad poraste promenicemo da ti je sestra.Slazes li se?

-Da,U potpunosti.Hvala ti.

Bila sam iznenadjena on to nije morao raditi.
Njega nista nije vezivalo za devojcicu.Ah tako je dobar,misli su mi lutale.
Nisam pokusavala da vidim Nejtove misli a mozda sam trebala.Kelly mi je sedela u krilu,koncentrisajuci se na ugradjeni TV u sedistu.
Nejt je slusao vremensku prognozu Port Angelesa.Ruka mu je bila opruzena pa sam je uhvatila i malo stegla on se samo osmehnuo.Nije mu smetalo.Ove ljubavi ce trajati zauvek sigurna sam.
A onda me je obuzelo jos jedno zivo secanje.Moj brat i ja stojali smo ispred kola.Svadjali smo se.

-Serena ostani ona nije to mislila.

-Nego sta je mislila?Izvredjala me je pred ocem?Tvoja devojak nije normalna!Ona je neuravnostezena!Pomiri se sa tim Viktore!

Glas mi je bio pun jecaja i vristanja.

-Serena smiri se ona ne misli da si ti kurva,ni otac u to ne veruje.

-Zasto mi je onda lupio samar?Prvi samar za ovih 17 godina!A zasto sam ga dobila?Zbog jedne balavice!

Krenula sam da ulazim u kola.Viktor se nagnuo kroz otvoreni prozor kada sma htela da upalim i zbrisem.

-Mozes li sama da se odvezes?

-Da mogu.Sigurna sam.

Vozila sam se u kolima secanje se odjednom u krivini prekinulo zamenila ga je bolnica i dozivanje:

-Serena,Serena duso?

Razbudila sam se.

-Tata sta se desilo?

-Imala si nesrecu malena,odmori se pricacemo kasnije.

Secanje se zavrsilo ali sadasnjos je izgledala losije.Crveno svetlo za uzbunu je svetlelo i prodaoran zvuk se cuo.Iz zvucnika se cuo glas:

-Molim vas vezite svoje pojaseve,moramo da se prizemljimo jer je doslo do kvara.

Srce mi je zalupalo.privila sam Kelly uz sebe.Znam je jedan dan a toliko se bojim.Ne za svoj zivot vec za njen....

11 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:31 pm

*1st Class Girl*

11.glava

Velikom brzinom smo se spustali dole.Nejt je stavio pojas oko mene i Kelly jer je shvatio da je necu pustiti.Pojas nije mogao da zadrzi nas dve i pukao je.Kelly mi je u panici skliznula iz ruku,bila sma u soku kada je poletela ka napred,noge su mi otkazale.
Jos jedno secanje me je brzo potreslo.
Kisovito vece na ulici.Viktor,njegova devojka,ja i moja drugarica Stela.
Stojali smo na ulici i svadjali se.Vikala sam:

-Stela nisi u pravu!On je voli!

-Zao mi je Stela.

Viktor je odmahivao glavom.
Za manje od sekunde.Stela se okrenula i potrcala.Srebrni mercedes je jurio niz ulicu,pravo ka Steli.
Ona nije niti videla niti cula,bila je obuzeta osecanjima.Trcala je a mercedes nije stao.Udario ju je,ona je pala nepomicna ostala je da lezi dole.
Mercedes se zaokrenuo i sjurio nazad na put,bezeci sto dalje odavde.
Vrisnula sam,padajuci na kolena.
Viktor je trcao ka Steli.Ja se nisam mogla pomerati.gledala sam u najblizu tacku njene krvi,prilazila mi je.
Tresla sam se.Viktorova devojka uhvatila me je za ramena dozivajuci me:

-Serena,Serena molim te.Reci nesto.

Pocela sam da drmusam glavom,suze su navirale.Nema Stele.Nema je.
Smrt je tako prevrtljiva,ceka najgore i najlepse trenutke da te zgrabi kad najmanje ocekujes.
Jos jedan potres.
Sada sam gledala kako nejt trci i hvata kelly tama pre nego sto treba da udari o zid aviona.Uspeo je,uhvatio ju je.
Moja malena Kelly je dobro.Nejt je sada sedeo pored mene pruzajuci mi Kelly.Avion je sleteo,a mi smo i ovu nesrecu preziveli.
Suze su mi navirale na oci.Toliko zalosti i strahova.Gotovo je.
Izasli smo iz aviona.Sedajuci na neka sedista.
Cekali smo da nam kazu kada je nas avion gotov.Gledala sam u putnike koji su izlazili.I jedan covek duge zamrsene,crne kose mi je zapao za oko.
Bio je obucen u crno i zlobno se smeskao.
Avion je bio popravljen.Rekli su nam da su se neke zice SLUCAJNO otkacile.Nisam verovala u to.Kelly je zaspala a mi smo imali jos 3 sata puta do Port Angelesa.

12.glava

Minuti su dugo prolazili.Laknulo mi je kada su posle 3 sata najavili sletanje u port ageles.Izasli smo iz Aviona,noc je vec uveliko pala.
Kelly se probudila.Nije joj bas bio dobar tajming ali sta je tu je.Cutala je ali se smeskala,oci su joj se sjajile od srece.
Toliko sam drzala KElly u rukama da nisam ni bila svesna da li ona zna hodati.Pa sam odlucila da je malo propitam.

-Malecka koliko imas godina?

Pokazala mi je 4 prsta sa nedoumicom u licu.

-Znas hodati?

Ovo pitanje je bilo totalno glupo.Ona klimnu glavom i ja je spustih na zemlju.Hodala je malo nesigurno bas za njen uzrast.Drzala sam je za ruku,a Nejt je mene drzao.
Izgledali smo poput male srecne porodice.
Dok smo se vozili taxijem,plasila sam se svih losih strana ovog grad.
Odseli smo u hotelu.
Kelly je sedela na velikom krevetu koji je bio namenjen meni i Nejtu,dobili smo i krevetac.To je bila poslednja soba u hotelu.
Ubacivala sam odecu u ormare.Nejt mi je prisao i uhvatio me za ruku:

-Mozemo li da popricamo?

klimnula sam i posla za njim dnevnu sobu-trpezariju-kuhinju sve je to bila jedna soba.Bije bilo bas nesto na sta sam se navikla ali sam cutala.Nejt je prekinuo moja razmisljanja.

-Serena mislim da bi trebali da kupimo kucu.

To me je malo iznenadilo i uzdrmalo.

-Kucu???

-Da.Zar ne zelis da ostanemo ovde?

-Naravno.To je najbolje za Kelly.

-Hajde je uspavaj.Idem da se prosetam i kupim neke novine.Sutra je dugacak dan.

Poljubio me je u celo.Okrenuo se i odsetao.Jos malo sam stajala u sobi a zatim krenula ka Kelly.Jos uvek je sedela na krevetu,igrala se sa njenim medom.
Izgledala je izmuceno za malo dete.
Ponela sam je sa kreveta da se okupa.Smejala se i brckala.Plava kosa joj leprsala kod butina kada sam joj susila kosu.Konacno sam je ubacila u krevet.
Odmah je zaspala.Pozelela sam da se i ja okupam,Nejt se nije vratio,otisla sam da zakljucam vrata.Znajuci da to nikog nebi zaustavilo.
Odvrnula sam hladnu vodu a ona je bila mlaka.
Cula sma treskanje i izletela iz kupatila,trceci ka Kelly koja je lezala sama u sobi.Kada sma bila u sobi cula sam da je neko provalio,vrata su se srusila.

13.glava

Uhvatila sam Kelly,privijajuci je sebi na srce.Bila sam u panici.Setila sma se da smo na drugom spratu.Moja ideja me je preplasila ali nije bilo drugog nacina.Krenula sam ka prozoru kada,su se vrata.
Nisam imala kuda,okrenula sam se ka provalniku.Kelly je sakrila lice ka meni.Pao mi je kamen sa ''srca'' to je bio Nejt.Prisao nam je i jako nas zagrlio.

-Hvala Bogu da ste dobro!

Bio je sav uspanicen,a i ja sam.

-Nejte Sta se desilo?Zasto si razvalio vrata?

-Video sam nekog vampira u blizini.Pomislio sam da je osetio Kelly.

Stegla sam Kelly jace uz sebe.Njoj to nije smetalo.Osecala se sigurno.
Nejt je opet progovorio.Mirnijim glasom.

-Jos veceras cemo ostati ovde.Sutra ujutru cu kupiti kola vodim vas u obliznji grad.Nalazi se nekoliko sati odavde.

Klimnula sam glavom.Vratila sam Kelly u krevet ona me je povukla da mi nesto sapne na uho.

-Nemoj da ides!

-Necu,samo ti spavaj.Ja sam tu.Cuvam te.

Legla sam pored nje u strahu neznajuci sta ce biti sutra.i da li ce ga biti?
Noc je bila duga.Nisam se pomerala od Kelly bilo me je strah.
Ona nije bas dobro spavala,mnogo se prevrtala i zamahivala rukama.U jednom trenutku me je tresnula li nije zabolelo.
Nejt se setao po drugoj sobi cele noci,cula sam njegove korake.
Jutro je osvanulo.Vec smo sedeli u kolima.
Novi pocetak je tu.na dohvat ruke.

12 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:34 pm

*1st Class Girl*

14.glava

Sunce je udaralo o prozore naseg BMV X7.Nejt mi je vec uveliko pricao kakve sve ima opcije ovaj dzip.ja sam ga samo malo slusala tek toliko da bih se mogla slagati nerazmisljajuci.Kelly je sedela na sedistu iza,gledajuci mali tv koji je Nejt vec ugradio za nju.Posle dva sata voznje stali smo u neki kafic,meni i Nejtu nije trebao odmor ali sam mislila da bi za Kelly bilo dobro da izadje na vazduh.Kada smo se vratili u kola,sela sam nazad sa Kelly da bih ubila dosadu gledajuci TV.
Jos pola sata i stizemo negde.Ali gde?Na bolje ili gore mesto...
vratila sam se napred da pricam sa Nejtom,poceli smo se raspravljati.Nije ni gledao kuda vozi kada je doslo da udara.Neki kabriolet je jurio i udario nas.gurajuci nas sa strane u provaliju.Meni i Nejtu nije bilo nista.Ali Kelly je udarila glavu i izgubila svest..Drzala sam je u narucju i molila Nejta.

-Nejte pomozi joj.

Glas mu je drhtao koliko i meni.

-Zao mi je Serena ali ne znam kako.

Slegao je ramenima,odustajuci od pokusavanja.Da pomogne nasoj cerkici.Postala sam besna i ogorcena.Vrisnula sam na njega.

-Ako ti ne mozes ja cu naci nacin!

Izasla sam iz kola tsa Kelly,njena krv mi se slila niz ruku.Bila je opojna ali moja ljubav da poognem cerkici bila je veca.Pocela sam da trcim.U roku od 10 min sam prosla tablu dobrodosli u Forks.Udaljini sam vec videla bolnicu i potrcala sam jos brze.NA nekoliko metara od bolnice sam se zaustavila da ljudi ne bi primetili nesto sumnjivo.kada samusla u bolnicu jos vise sam bila uspaniena.
Dosla sam do prve lekarke :

-Treba mi pomoc,imali smo nezgodu,moja cerka....

Glas mi je u tihnuo...

-Molim vas pomozite joj!

Lekarka skameni lice,kad vidi da u mojim rukama se nalazi andjeo bez krila.

-Da,naravno gospodjo.Pozovite doktora Cullena.Podjite za mnom.

Klimnula sam glavom i posla za njom u ordinaciju.Kada smo usle,uzela je Kelly iz mojih ruku.Postala sam prazna kao da me je neko bocno u srce.Stojala sam tako gledajuci u prazno,kada me je neko pomilovao duz ledja.Ne gledajuci u moje vampirsko lice.

-Dobro,sta se dogodilo ovoj maleckoj?

Progovorio je muski glas,a moj zvonki je odgovarao:

-Imali smo nesrecu...

-Da li ste vi povredjeni?

-Ne,za mene je nemoguce da se povredim.

-Ponekad i ja to mislim za sebe.Doktorice Kardo ja cu preuzeti odavde,mozete da odete.

Zena izadje iz ordinacije a doktor pocne cisititi Kellynu ranu.Stresla sam se kada mi se u grlu pojavila zedj.Doktor me upita:

-Ne smeta vam?

-Sta doktore?

-Oh molim vas,zovite me Kalajl.I mislim na njemu krv.

-Ne vidim zasto bi trebala da mi smeta nejna krv Karlajle.

Pocela sam da strepim da li je shvatio da lazem?U kakvu sam sad nevolju upala,trebao mi je Nejt.KArlajl mi se opet obrati.

-Uredu je.Znam da ste vampir,ali ne shvatam zasto ona nije?

Uzdahnuh.

-I vi ste?

-Da,i ja i moja porodica.Mogu li da cujem pricu?

-Pa...ukratko Volturi su hteli da se nahrane njom ali sam ja urgirala.i odvela je.Aro se smilovao.

-Hmmm...to je cudno Aro se nikad ne smiluje ni na koga.

Slegnula sam ramenima neznajuci sta da odgovorim.
Zatim je Nejt uleteo u ordinaciju.Urlajuci na mene.

-Serena da li si izgubila razum.To je VAMPIR!!!

-Znam,prekini da se deres.

Karlajl dovrsi moju recenicu.

-Moja porodica i ja smo vegetarijanci hranimo se iskljucivo zivotinjskom krvju ako zelite,mogu vas upoznati.U klanu nas ima 7.

-Sedmoro???To je najveci broj vampira.Rado bi smo zeleli da vas upoznamo.

Ja sam mazila Kelly cekajuci da povrati svest dok su Nejt i Karlajl vodili razgovor...

Nejt me potapsa po ramen.

-Hajde Serena,Treba da vidis kucu,nalazi se izvan grada.

Ustanuh,podizuci Kelly sa sobom.A onda sam se setila.

-Karlajle nisam vam sve ispricala.

On se osmehnu:

-Uredu je,I mi zivimo van gada.Pronacicemo vas.

-RAdujem se tome.

Nejt me obgrli oko ramena.Krenu smo zajedno nasoj kuci...

13 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:34 pm

*1st Class Girl*

15.glava

Vratili smo se u kola...Kelly je bila izuzetno mirna.Nejt se usresredio na put,a meni je pogled sarao po prolaznicima.Svi su se osmehivali.Prosli smo pored skole i pomislila sam kako ce jednog dana.Kelly ici tu.Izasli smo iz grada i za kratko vreme se nasli kod nekog jezera.Tu se nalazila ogromna dvospratna kuca.Ja sam netremice gledala i promucala:

-Nejte...ovo jee...

Ostala sma bez teksta...Bilo je prelepo,specificno mesto.bas gde bih zelela da mi cerka odrasta.Jezero je blisatlo.A nasa kuca je gledala tacno na tu lepotu.Nejt me obgrli:

-Hajde da vidimo da li ce ti se svideti...

-Nemoguce je da mi se nesvidi...ali kako si...

-Povuko sam par veza i kupio je pre nego sto smo krenuli...

Nisam htela odmah da se istraumiram cenom pa sam jednostavno pratila njegov hod.Usli smo na staklena vrata.tacnije Nejt je mene i Kelly preneo preko praga.Smejala sam se njegovom delu.
NA donjem sprat su se nalzila kuhinja,ogromna dnevna soba,koja je vodilla ka unutrasnjem bazenu,tu je bila i jedna spavaca soba i jedno kupatilo.Na spratu su se nalazile tri spavace sobe svaka sa kupatilom.
Kelly je odmah sebi izabrala najvecu sa balkonom koji gleda na jezero.
Nije bilo puno namestaja u kuci,pa smo odmah morali otici kupiti.Svi prodavci su bili ljubazni prema nama.Otisli smo u nasu lepu kucu.
Kelly je vec spavala u svom krevetu koji je bio jedini namestaj sto smo odmah dobili,ostalo ce isporuciti za par dana.
Nejt i ja smo se skupili kod kamina gde je gorela vatra.

-Nejte sta cemo sa Kelly?

-Kako mislis sta cemo?

-Pa mislim kada ce ici u skolu?

-Mislio sam da ne ide u skolu?

Bila sam zbunjena.

-MOLIM?

-Serena hteo sam da kazem.Da bi smo trebali da je poducavamo kod kuce,a da ovde kreneu srednju skolu.

To mi je delovalo malo razumnije.

-Slazem se.

On mi se osmehivao.

-Sutra dolaze Kalenovi.Ces moci da spremis hranu za 10?

-Naravno.Sta ces ti raditi ako ostajemo ovde?

-Vec sam sve sredio Serena.Zaposlicu se u advokatskoj firmi.

-A ja?

-Sta ti?

-Sta cu ja raditi?Mislim dok ti radis?

-Pa da li bi ti mogla poducavati Kelly?

-Da volela bih to....Bice to pravi novi pocetak...

KAda sam to izgovorila,priblizio mi se,poljubio me i tiho prosaputao:

-pravi....

14 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:36 pm

*1st Class Girl*

16.glava

Jos dugo smo lezali pored vatre.Ja sam sklopila oci da bih mogla da mastam o nasoj buducnosti.u toku mog mastarenja Nejt ustane.To me je trgnulo.

-Nejte gde ces?

Samo me je utisao i poljubio.

-Brzo se vracam....

Nisam mogla da mastam ako on nije tu.To me je zabrinjavalo.Otisla sam da vidim sta je sa Kelly.Ona je cvrsto spavala.Njena haljina u kojoj sam je prvi put videla lezala je na pod.Uzela sam da je slozim kada je ispala mala knjizica.
Stranice su bile pohabane,ali moglo je sve da se procita.

Name: Kelly Arijana Luthers
Country:USA
Sity: Los Angeles

Ostalo je bilo zamrljano mastilom.Uzela sam knjizicu i izasla iz sobe.Nejt me je cekao kod kamina.Bio mi je glas uspanicen iako nisam htela tako da zvucim:

-Nejte nasla sam ovo.

Dobacila sam mu malu knjizicu i on pocne citati.Napravi neku grimasu.

-Serena sta sad zelis da uradis?

-Da nadjem njene roditelje.Koliko god mi to srce cepalo,ona nije nasa.Ima porodicu.

-Poupée ja sam vec sve proverio.Ona nije imala nikog sem roditelja.

Povukla sam se u stranu bilo mi je zao sto ne mogu nista da uradim povodom Kellyne srece,zaglavila je sa parom ludih vampira koji su poput tinejdzera..Brzo je osvanulo.Nejt je otisao na posao a ja sam ukljucila tv samo da bih cula nesto u sobi.Tisina mi je izludivala.Pocela sam praviti Kelly dorucak.Dorucak koji se sastojao od mleka i pahulica.Meni se sve to sad cinilo bljak.Cula sam sitne korake kako se zaustavljaj.Progovorilia je tananim glasom:

-Mogu li da udjem?

Bila sam zaprepascena.Do sada je samo jednom progovorila.I to je bilo u Volteri iz straha.Brzo sam se sabrala i progovorila:

-Naravno malecka.Napravila sam ti dorucak.

Sela ja za tek donesen beli sto.
Polako je jela kada je zavrsila donela je meni da operem sud u kuhinju.
Ja sam oprala a Kelly je obrisala.Prekinula sam tisinu.

-Kelly da li je danas neki poseban dan?

-Koji je danas datum Serena?

- 1 avgust.Zasto mila?

-Pa rodjendan mi je.

Napravila je tuznu i postidjenu facu.Ja sam joj prisla i zagrlila je,a ona zaplace.

-Nejjj lutkice,nema suza.Nemoj da brines,hajde da danas radimo nesto zabavno?

Celo popodne smo provele u sopingu.njoj se nije skidao osmeh sa lica.Dosle smo kuci a posle nas i NEjt.Kuca je bila skroz formirana.jos lepse je izgledala.A onda su zazvonila vrata to su bili kalenovi.

15 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:37 pm

*1st Class Girl*

17.glava

Bila sam uspanicena.Povukla sam Nejta pre nego sto je otvorio vrata.

-Nejte nisi mi rekao sta oni jedu?

-Serena opusti se.Zezao sam se.

Meni je idalje bilo neprijateno i bila sam nervozna.Gladila sam sebi kosu,i stajala sigurno iza Nejta.Nisam znala da li su farmerke,cizme i majica na kratke rukave sa kovratnikom previse.Nejt otvori vrata.
Na varima su stajali KAralajl neka zena a iza njih i dva para.
KArlajl udje,rukuje se sa Najetom i meni stegne ruku.Poceo je da nam predstavlja svoju porodicu.Pokazao je na zenu do njega

-Ovo je Esme

Ona se osmehnu i zagli nas.Zatim je nastavio.

-Ovo su Emmet i Rozali.

Rozali je bila prelepa i nadmena.Rukovale smo se.A Emmet joj je bio totalna suprotnost.Licio je na ragbistu i bio je prelep to im je jedino bilo zajednickog.Cim je usao odvalio je nekoliko sala.Karlajl predstavi i zadnji par:

-A ovo su Alis i JAsper.

Alis je licila na malu sumsku vilicu a JAsper je lico na nekog lepog oficira.Zatim sam videla njegove misli.Video je ljudsko bice,obuzela ga je zedj.Osetio je Kellyno prisustvo.Premestila sam se u jednom pokretu kod KEllynih vrata.Karlajl me pogleda:

-Serena...

Pozva me al nisam mu dala da zavrsi presekla sam ga.

-On ne!

Streljala sam Jaspera pogledom.Nejt mi se tanano obrati.

-Serena ali sto...

-On je osetio Kelly videla sam mu u mislima kako je ubija.

Svi su se zaprepastili na moj mahinalni odgovor.Zeznula sma se.Nejt nije trebao da zna.ALis stane ispred Jasper:

-Serena Jasper se jos nije navikao ali moze se suzdrzati.Veruj mi.

Gledala sam je bojazljivo.Karlajl mi stegne ramena.I obeca mi:

-NECE ni prilaziti stepeistu.Ok?

Klimnuh glavom.Vecera je prosla lepo.Momci su gledali utakmicu.A Alis,Esme,Rozali i ja smo pricale.Culi smo vrisak i trcanje.Ja sam se okrenula ali Nejt je bio brzi.Vec je u rukama drzao Kelly.Ona isprzi ruke ka meni a ja je uzeh,stezuci je.Mala je plakala.

-Neko je stojao na mojoj terasi kada sam bila kod vrata usao je.

Kelly je mucala a onda pokaza ka vratima:

-Tamo je...

Ja joj okrenuh glavu ka meni.a onda me obuzme drugi strah.Gde je Jasper.Podgila sam pogled a ALis nije bila tu.Htela sam da upitam ali je Rozali vec odgovorila:

-Alis je osetila kretanje jos na spratu.

Klimnula sam glavom.Momci su se vratili.Karlajl odgovori:

-Gore nema nikoga,ali ce vam trebati novo staklo.

Bacila sma se Nejtu u ruke.

-Nejte sta cemo sad?

Briznula sam u jecaj.Andjeo u mojim rukama se tresao se.Nejt me stisne a onda otpusti:

-Ne znam...videcemo sutra...

Sutra...uvek postoji sutra iako ne znas koliko ti je vremena ostalo....

3 godine od doseljenja u forks....

Jedan clan od Cullen klana je imao smrtnu devojku.Vampiri su krenuli ka njima.Nejt nas je preselio ali je obecao da cemo se vratiti...

5 godina od doseljenja ....

Vratili smo se u Forks.Kuca je ista,netaknuta...KElly je u kanadi ne zna sta se desava...Edward Cullen se bori za zivot svoje vampirke.Dosli smo da pomognemo Cullenovima.I dobili smo borbu....

7 godina od doseljenja...

Edward i njegova devojka su se vencali a rodili dete poluvampira.
Moramo da odemo u Kanadu dolazi Aro i sumnjam da zeli Kelly...

9 godina od doseljenja....

Kelly je napunila 14 vracamo se u Forks.Upoznace Renesme ima ce prijatelje.Postala je drugacija...Veoma drugacija...

16 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:38 pm

*1st Class Girl*

2.knjiga
1.glava

Super,extra nemam reci!Vracam se u mali dosadni Forks.
To je jedno kisovito,odvratno mesto koje vrvi od vampira.Uzas!
Tolike godine sam provela u Kanadi u internatu i sada je mojom starateljima pukla zelja da se dodjem da zivim sa njima u tom malom mestu.
Vracala sam se ja tu i ranije ali samo na par nedelja uvek je postojala opasnost a sada je to proslo i ja se moram vratiti.
Moram se odvojiti od najboljih prijatelja.
U Kanadi mi je bilo super,samo nzm sta je sad moja ko keva Serena odlucila da se vratim da je to za ''moje'' dobro i dace mi biti ''lepo''.Moj ko cale sa kojim sam retko pricala uvek mi je sve dozvoljavao.
U sestom razredu sam dobila sopstvenu kreditnu karticu.A sada gde cu ici u shopping u tom malom mestu?
Tu nece biti ni D&G ni miu miu,ni Dzim Cu.A naravno nece tu biti ni Lois Viton.Ah moja ljubav njegove cipele su zlato.A sada sam se nasla u kolima sa Nejtom koji me vozi nazad u prpast.
I konacno stigli smo.Kuca je bila lepa bas po mom i Sereninom ukusu,obe smo volele skupocenost,mislim ja sma tako pored njih odrasla.
Izasla sam iz dzipa,Nejt je uzimao moje stvari.Serena je stajala na vratima.Dotrcala mi je u zagrljaj.

-Svidece ti se ovde.Nasli smo ti i drugaricu.

Kiselo sam se osmehnula.Prijatelje cu birati.Ona je nastavila.

-Upoznaces je veceras.Zove se Renesme.

Omg kakvo je to ime.Totalno neukusno za mene.

-Mogu li da vidim moju sobu?

-Naravno sreco.

Prosla sam kroz hodnik i usla u dnevnu sobu idalje je bila bela ista luksuzna.Prosla sam sobu i otisla u unutrasnji bazen.Voda je bila mirna.Opustajuce.Vratila sam se u hodnik pa u moju sobu.IZgledala je kao i uvek isto.IZa mene se zacu Serenin tihi zvonki glas.

-Ako zelis mozemo je preurediti.

-Volela bih to.Zelena nije vise in.

Serena se malo odmaknu.

-Bacicemo se na posao preksutra.Sutra moras da prosalvis rodjendan.

Ah da koja sreca.Proslavicu rodjendan bez mojih B.F-ova.Superiska.Pogledala sam je ispod oka i ona mi pridje.

-Kelly da li je sve ok?

-Da jeste.Samo navikla sma se na Kanadu a vi ste mi to oduzeli.

TO nisu bile lepe reci ali su se u meni stezale i morale su izaci jednom.

-Zao mi je Kelly.

-Ako ti je zao,sto ste me ovde doveli?Da me drzite zatocenu?

-Ne Kelly nikada nismo...

Nisam joj dopustila da zavrsi.

-IZadji zelim da budem sama.

Serena je izasla a ja sam se bacila na krevet.Posle nekoliko sati kada je vec stigao sumrak.Natecenih ociju sam se odsunjala do dnevne sobe.
Cula sam Nejta.

-Serena ona vise nije ona devojcica od 5 godina koja ce ti utrcati zagrljaj.

Serena je bila tuzna videla sma mali deo njenog lica.

-Znam sad joj je 16.Mozda ce nesto razumeti pored Renesme.

-One su dve razlicite price.Ali videcemo jos.

Culo se zvono od vrata.A ja sma tad izasla.Ulazili su neki vampiri.Oboje zuckastih ociju.Visoki covek mi se osmehnu i pridje:

-Ja sam Edward a oovo je moja zena Bella.

Devojka mi pridje i zagrli me.Pruzila mi je umotani poklon:

-Izvoli,nadam se da ce ti se svideti.Renesme j ebirala.

Zatim se oni sklonise a ja sam opazila devojku bledolikog lica.Lepih smedjih ociju.Ona mi se osmehnu.Ocenila sma njenu odecu.Bila je prelepa.Dotrcala sam do nje:

-Da li je to Kelvin Klajn sto nosis?

Ona mi se osmehnu :

-Da mislim da jeste.Moja strina je birala.

-Prelepo je.

Cula sam glasove od Serene kako sapuce Nejtu.

-I ti si mislio da se nece slagati.

Renesme me povuce malo jace.

-Moras da cujes mnogo toga o Forksu.Nije nimalo naivan koliko mislis.

-Stvarno?

-Aha.Dodji da ti pokazem.

Otisle smo do bazena i mene je drmnulo njeno secanje.Toliko jakih emocija a sve su pokazivale....

17 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:40 pm

*1st Class Girl*

2.glava

Istog momka.Visok,razvijen i preplunuo po mom ukusu mucho sexy.Kratka crna kosa i blistavi osmeh.Stajao je kraj mora i smejao se.OSetila sam ceznju i jaku ljubomoru.Zagrizla sam usnu i secanje se povuklo.Renesme se brzo nasmesi:

-Izvini previse mi se mota po glavi.

Osmehnula sma se.Nisam mogla iz sebe ni da izbacim okej.Otisle smo do ostalih.Svi su sedeli i smejali se.Serena mi pridje i zagrli me.

-Za par dana pocinje skola.Bicete na vecini istih casova ako ne na svim.

Ona je bila presrecna.Bella se isto smesila.Ja sam se osmehnula i rekla:

-Izvinjavam se.Neosecam se bas dobro idem da legnem.

Otisla sam gore u sobu i legla na krevet.Gledala sam u sat,razmisljajuci o vremenu.
Cekala sam 11 sati.KAda je bilo 11 cula sam kako Kulenovi odlaze.VEce je bilo gotovo a ja sam sklopila oci.
Ujutru su me probudili suncevi zraci i miris przenica.
Strcala sam dole u pidzami.Serena je bila sama u khinji ja sam sela za sank koji se nalazio ispred njenog radnog prostora.Ispruzila mi je hranu i ja sma bez zamerki pojela.Serena mi se nasmesi:

-U kakvu akciju danas zelis da idemo?

-Shopping?

-Idi se oblaci.Nejt mi je ostavio karticu...

Nasmejale smo se.Obukla sma farmerice i majicu do pupka.Serena je bila isto u farmericama ali u majici koja je dosezala do butina.Pre nego sto smo izasle pogledale smo se zajedno u ogledalo.Moje plave oci i njene zlatne su bile jedina razlika.Imale smo istu plavu kosu koja nam je dosezala do kraja ledja.Bile smo poput sestaraKAsno popodne smo se vratile kuci.Nejt idalje nije bio tu.Otisle smo da se raspakujemo.Kada je bilo 8 sati otisle smo do jezera iza kuce.Sele smo i pricale o svemu i svacemu.Serena mi je pricala o srednjoskolskoj ljubavi.Rekla je:

-Mislim da sam ga volela.

A onda su se neke ruke sklopile oko njenih ramena.Poljubio ju je u obraz:

-ALi mene volis vise?

pitao je Nejt.Ona se osmehnula.Pomilovavsi njegove ruke:

-Naravno.

Vece se tako zavrsilo.Legla sma u krevet i bilo mi je muka.Sutra je prvi dan skole i meni i REnesme.Ona ce doci po mene da nas vozi u skolu.Ona ima vozacku a uskoro cu i ja polagati pa necu zavisiti od nje.Jutro je brzo doslo......

18 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:44 pm

*1st Class Girl*

3.glava
Prvi suncevi zraci su se prelomili u sobi.Obasjali moje lice i ja sam iskocila iz kreveta.Otisla sam do kupatila i polako se spremala.Onda sam otisla da pretrazim ormah sa odecom.Izvukla sam iz nove kese.Ljubicastu maicu,tekses sorc i ljubicaste stikle.Naravno stavila sam kreon i puder.Uzela sam novi nike ranac koji je lezao kraj vrata i sisla dole.Serena je pogledala moj izgled i osmehnula se:

-Hoces nesto da pojedes pre nego sto odes?

Odmahnula sam glavom.I ovako mi je u stomaku bila zurka nisam htela da im dodaam jos ''alkohola'',Upitala sam Serenu.Prekidajuci njeno ciscenje:

-KAd dolaze renesme?

-Jos malo,strpi se.

Cula sam trubu auta i istrcala napolje.Renesme je sedela u crvenom kabrioletu.Na sebi je imala crne farmerice,crvenu majicu na jedno rame.Majica je bila dugacka i dosezala do butina,Najvise od svega su mi prisvojile paznju zrvene stikle bile su strava.Ona mi se osmehnula kada smo krenuli..

-Kako se osecas?

-Nervozno.Ti?

-Isto...

Gledala sam srednjoskolske ucenike oko sebe.Volela bih da sam bila manje upadljiva.Svi su imali trenerice i patike.A ja i Renesme ko sa modne revije.Dovezli smo se do skolskog parkinga.Nebo je bilo mracno,nista od toga nije licilo na ono sto sam ja vidjala svaki dan.Ta tamnoca me je rastuzila.REnesme me uhvati za ruku i ja je stisnuh.Krenule smo zajedno do recepcije da uzmemo raspored.Niko nam nije prilazio samo su buljili.Dosle smo do recepcije i seda zena nam rece.

-Izvolite devojke.

-Htele bi smo da se prijavimo.

-Imena vasa?

-Renesme Cullen a ovo je Kelly Bengfild.

-IZvolite.Lepo se provedite.

Renesme je tu obavila celu pricu ja nisam morala progovarati.Prvi cas su me imale zajedno knjizevnost.Ceo razred je bio tamo i svi su se zezali i pricali.Kada smo usli postala je tisina.Otisle smo do stola kraj prozora i sele.Svi su seli na mesta kada je nastavnik usao.Neko iz klupe iza nas je tiho rekao:

-Sta mislis jel ista ko i ostali?Jeli i ona cudak?

Nisam znala kome su te reci bile upucena ali se Renesme trznula i izletela iz ucionice.Gledala sam u prazno mesto gde je do skoro sedela.Nastakvnik me upita:

-Gde je otisla tvoja prijateljica?

-Mislim do ambulante jutros mi je rekla da se neoseca dobro.

NAstavnik je progutao moju pricu i poceo da trabunja kako je dorucak vazan kada je zazvonilo.Pokusala sam da istrcim iz ucionice ali to je izgledalo neuspesno na stiklama.Zapela sam za okno vrata i krenula da padam.Ali me je neko cvrsto uhvatio.Okrenula sam se da vidim spasitelja.Bio je vampir.To su bile prve reci koje su mi dosle na pamet.Zlatne oci.Smedja kosa i zaslepljujuc osmeh.SEXY.Uspravila sam se:

-Hvala.

-Nema na cemu.

Okrenuo se i krenuo ka izlazu.Potrcala sam nekako za njim da bih nastavila razgovor.

-Koja si godina?

-Treca.

Ubrzao je hod al ja sma uhvatila korak za njim.Krenula sma nesto da kazem ali me je presekao.

-Sta hoces?

-Ja..pa...mislila sam....

-Kloni me se!!

Njegove reci su me opet presekle i on je odmah reagovao i krenuo.Skoro da sam trcala da bih uhvatila korak sa njim.Sada smo bili kod parkinga.Povikala sam.

-A ako necu?

Na te reci se okrenuo i prisao mi.Videla sam Renesme kako izlazi iz kola i krece ka nama.

-Nateracu te....

Ustaknula sam uplasena od njegovih reci.Prosao je pored Renesme i javio se.Ona na njegove reci nije reagovala.PRisla mi je i zagrlila me.Bila je dobra i utesna to me je nerviralo.Njena meka koza mi je bila dovoljna uteha.Ona mi se obrati:

-Sta mislis da iskuliram ostatak prvog dana skole?

-Volela bih to.Ali gde cemo?

-Dodji vodim te na jedno mesto.

Kratko smo se vozile a brzinu je pojacala kada smo videli tablu.Jos 100 metara do ulazska u la pus.....

19 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:47 pm

*1st Class Girl*

4.glava

-Ovo je jedno strava mesto...Idemo na plazu.

Renesme je bila sa uzbudjena....Izgleda da one reci na knjizevnosti nisu bile uzrok izletanja.Gledala sam kroz prozor.Zaustavile smo se na parkingu kraj plaze.Dosle smo do mora.Neko je obgrlio Renesme i poljubio je u obraz.Okrenula sam se.Kraj mene je stajao decko iz Renesminog secanja.Bio je pola go.Pomerila sma se malo dalje zakoracivsi u vodu.On mi pridje:

-Zdravo ja sam Jake.

-Ja sam Kelly.

Renesme i on se okrenuse i sedose na pesak dalje od mene da ne bih cula o cemu pricaju.
Doso je neki momak po imenu Mike.On sede kraj REnesme i Jack-a .U meni je pukla neka zelja da udjem u vodu.
Skinula sam stikle i otrcala do renesme.KAda sam ih joj pruzila ona ih je zbunjeno uzela.
Ja sam potrcala ka vodi i bacila se glavom.u vodu.Izronila sam Jake,Renesme i Mike su stojali na nogama i blejali ka meni.Ja sam se smejala masuci mojom plavom dugom kosom.Mike se pocne smejati:

-E ovo je moj covek.

Renesme ga prekori i prodere se...

-Kelly izadji.Roditelji ce nam popizdeti kad te vide takvuZamisli da banu ovde.UBili bi te.

-Ma nece.

Sada sam lezala na ledjima i uzivala.
A onda me je neko povukao ka dole.Neko me je drzao cvrsto oko zgloba i vukao me dole.
Pokusavala sam da se izdignem ali sam samo hvatala malo povrsinskog svetla.
SkupilaSam svu snagu i sutnula nekoga u glavu.On mi stegne zglob i poce jos jace da vuce.
TOnula sam dublje nije bilo borbe.A onda je stisak nestao.Ja sam plivala ka gore.Mike je uleteo u vodu sada i izvukao me napolje.
Kasljala sam i izbacivala vodu iz usta.
Renesme me je udarala po ledjima.KAda sam dosla sebi.Renesme me je upitala:

-Sta se to upravo desilo?

-Ne znam.

Pogledala sam svoj zglob bio je plav..Mike me uhvati za nogu i rece.

-Ne znam kako ces stati na nogu izgleda ozbiljno....

20 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:49 pm

*1st Class Girl*

5.glava

Svi smo otisli kod Jake-a u kucu.Renesme i JAke su bili u sobi pored nas i pricali.Mike mi je stavljao zavoj na zglob.

-Hvala Mike.

-Zovi me Majkl,Mike je nekako detinjasto.

-haha..koliko imas godina?

-18.Ti?

-15.

-Ah ti si jos uvek beba.

-Sta bi to trebalo da znaci?

-Nista mala.Odo ja.Vidimo se....

Gledala sam u vrata iscudjena kada je izasao.Ostala sam sama u sobi.Cekajuci da se Renesme vrati po mene i da krenemo kuci.Sada sam bila skroz suva.Iako mi je kosa bila drugacija.Nije izgledala onako svilenkasto i negovano.Uzadhnula sam trebalo mi je nekoliko sati u banji ali ovde banje nije bilo.Bila je ovo slepa ulica a ja nisam mogla naci zadnji zid..Renesme je tad usla u sobu sa Jakeom koji je drzao njegovu ruku oko njenog struka razrogacila sam se i oni se nasmejase.Obratila sma se Renesme:

-Idemo li?

-Aha.Mislim da je vreme.

Kada smo kretale Ona dobaci Jake-u:

-Zovi me...

Prvo smo se vozile u tisini i na izlasku iz La Pusa je upitah:

-Sta je to bilo sa Jakeom,jesi li zato izletela iz ucionice?

-Da..AAAAAAAAAAAAAAa

Vrisnula je kada je morala da zakoci.Crni kabriolet sa zatamljenim staklima nam je prepecio put.Izasle smo iz kola.

6.glava

Srce mi je skakalo sto na sat.Bila sam uplasena,pogledala sam u Renesme ona nije izgledala tako uspaniceno kao ja.Vrata kabrioleta su se otvorile.Bozansko lice je izaslo iz njeih.Vetar mu je dunuo u smedju kosu,na njegovom licu nije bilo zaslepljujeceg osmeha,bio je tu samo cvrst i odbojan pogled.Nikakvog sjaj od ranije.PRisao nam je,ja sma promcala:

-Sta ces ti ovde.

-Hteo sam da budes sigurna u moje upozorenje.

Bacio je pogled na moju uvijenu nogu i ja sam shvatila sta je bilo pozorenje.Okrenuo se i otisao u kola.Brzo je zaokrenuo i odvezao dalje u nas.Renesme i ja smo se vratile u kola.Ostatak vremena smo cutale niko nista nije hteo reci na ovaj incident.Dovezle smo se do moje kuce.Renesme je isla kod mene jer je Bella trebala biti tu.USla sam u kucu i Serena nas je pozvala u kuhinju vikajuci.Kada smo usle Bella i ona su nas odmerile od glave do pete a zatim se Serena zaustavila na mojoj nozi i prosistala:

-Kelly sta se desilo?

-Pala sam na fizickom.NAstavnik mi je previo nogu?

Razmisljala sam o kanadi da Serena nebi u mojim mislima videla sta se ustvari desilo.
Bella i Renesme su otisle,a Serena sede na kauc kraj mene i tiho mi se obrati:

-Za vikend ces proslaviti rodjendan?

-Okej..

-Kelly sta ti zelis za rodjendan el ga zelis uopste slaviti?

-Valjda...nzm...mozda?

-Kako zelis ja sutra moram da idem jednim poslom do Port Angelesa.Nejt ce sa tobom provesti dan.

-Super.Idem u sobu.

Nisam izlazila iz sobe ujutru sam krenula da se spremam z askolu i ocekivala sam da ce kuca biti prazna, ali nejt je bio tu.

-Kelly da li bi zelela biti vampir?

-Ne...to je najgore sto se nekom moze desiti coveku.

Zagrlila sma ga.

-Zao mi je sto se to desilo tebi i Sereni.

-Onda mi je zao sto cu morati da ucinim ovo ali to je moja duznost.

Vrisnula sam pokusavajuci da se otrgnem od zileta koji su me kidali ali nisam mogla.Sada sam bila bacena na podu.Zileti su se vukli ostavljajuci vatreni plamen.Vristala sam:

-Nejteee pomozi mi.Upomoc....

-Zao mi je Kelly bila si mi poput cerke..Izvini.Zbogom.

-Neeee...Nejte,Nejte molim te preklinjem te pomozi mi.UGasi vatru.

-Zao mi je..

Aaaaa...pakao tu sam bila nestala sam...sve je u meni vristalo.Niko nije bio tu.Pustila sma da vristim nadajuci se da ce me neko cuti ali nije bilo nikog...

21 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:51 pm

*1st Class Girl*

7.glava

Sati su prolazili cula sam to u svojoj glavi.Vristala sma zvala pomoc ali nikuda nije vodilo bila sam sama.
Da je Serena bila tu ona bi me spasila znala sam to.
Sada sma zahvalna sto me je ikada stitila ali u najpotrebnijem trenutku nije bila tu.
Vatra je pocela da se stisava,ali ne polako niti nezno vec kao zileti koji se vuku po venama kidisajuci sve u meni.
Izostrio mi se sluh i cula sam kako neku dotrcava i kleci kraj mene.
Hladan dodir na mom celu,milovanje a onda tudj bol i jecanje.
Srce je ubrzalo rad sto na sat.Zurilo je ka vrhuncu i onda samo zastalo.
Otvorila sam oci Serena je stala kraj mene,milovala mi je kosu.POdigla sam se a i ona.Zagrlila me je cvrsto a i ja nju.

-Kelly zao mi je...

-Ok je ...sad smo iste.Gde je Nejt?

-Nije bio tu kad sam dosla ostavio je pismo htela sma da ga zajecno procitamo.

Otisla sma do ogledala i zagledala se nije bilo velike promene samo sam bila bledja i tanja ali lice mi je izgledalo isto .Kosa je dobila na duzini i sjaju.

-Zasto se nisam promenila?

-Kada postajes vampir postajes lepsi ocaravjuce lep a ti si bila prelepa i pre nego sto si postala vampir tako da ti nije potrebana izmena.

-Razumem hajde da vidimo pismo.

U mom glasu nije bilo radosti a ni tuge vec samo ravnodusnosti.
Procitala sam pismo:

Kelly,Serena...

Zao mi je sto je moralo biti ovako.Serena voleo sam te,Kelly bila si mi poput cerke.
Biti vampir nije tako veliki pakao.Sada si ces imati 16 zauvek.
Ostavio sam ti poklon u garazi nadam se da ce ti se svideti.
Zao mi je zbog svega ali ja sluzim Arou.Zbogom.

P.S. Mozda se jednom sretnemo na istom putu...

[right]Volim vas...VAS Nejt...

Serena je bledo gledala u pismo a onda me zagrli.Prosaputala mi je na uhu:

-Bicemo mi uredu...NEmoj da brines.

-Ne brinem...

Vece je brzo palo.Serena i ja nismo pricale.Otisla sam u sobu da slusam muziku.
A sam videla mracnu siluetu kako sedi na mom prozoru.KRenula sam da otvorim prozor.Otvorila sam ga.I on je stajao ispred mene.SJajine zlatne oci,Smedja kosa na vetru.Unervozila sam se.

-Trebaoo bih da odem.Skocio je sa drugog sprata.

-Ne stani.

Stajao je dole i ja sma bez razmisljanja skocila za njim.LAko sam stala na tlo,zaboravila sam prednosti vampira.
Kada sam mu bila blizu upitala sam ga.

-Kako se zoves?

-Robbie

-Ja sam Kelly.

-Znam to.Odo ja sad.

-Ne cekaj.

Ovaj puta me nije poslusao otrcao je brzo.Vratila sma se u sobu i pocela da sanjarim o njemu.Jutro je doslo a ja nisam ni shvatila.Sisla sma dole Serena je bacala hranu iz frizidera.

-Kelly nisam sigurna da bi trebala ici u skolu.

-Sto?

-Pa zar te nepece grlo?

Tek na te reci osetila sma zarenje.

-Pa dok mi nisi rekla to nije mi bilo nista

-Izvini.Cullenovi znaju sta se desilo.Rekla sam im.

-Ok.Kad dolazi Renesme?

-Mislim da je vec dosla i da te eka ispred kuce.

Oslusnula sam i cula zvuk motora.

-Cao..

Okrenula sma se i izasla.Renesme nije bila sama u kolima sa njom je sedeo Robbie.
Cim sam im prisla upitala sam:

-Ali sta ces ti ovde?

22 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:52 pm

*1st Class Girl*

8.glava
-Pa mislio sam da dodjem sa vama.Nije na domet druziti se sa cool ekipom.

Rekao je Robbie smekerskim glasom,osmehnula sma im se.Renesme progovri:
-Kelly da li si ti?
-Da.
-Znam cula sam.I tvoj otac je jednostavno tako otisao?
-Aha.

Usla sma u kola i proveli smo ostatak puta u tisini.Kada smo stigli do skole.Otisla sam na Knjizevnost.Profesor Rotik me je zamolio da ostanem posle casa.
-Kelly hteo bih da se uclanis u neku sekciju kako bi imala vise poena za fakultet?
-Moram li?Msm mogu li sledece godine?
-Bilo bi bolje da pocnes.
-Ok.Videcu.Hvala.
-Nncx.Zdravo.
-Dovidjenja nastavice.

Napolju je padala sitna kisa ali ja nisam marila svakako sam izasla i pustila malo da se ohladim.Prisoa mi je crnokosi decko,maslinaste puti:
-Zdravo je sam Stiven ti mora da si Kelly?
-Aha.
Klimnula sma glavom i on sede kraj mene.Pokusavajuci da nastavi razgovor:
-Svakog dana si sve lepsa i lepsa..
-Am hvala...Izvini moram da idem.
Utrcala sma u skolu i naletela na robbija on me pogleda i rece:
-Slatka si ali si tako zabunjena ima vremena.
-Vremena za sta?
-Molim?-podviknuo je
-Pa rekao si da sam zbunjena i da ima vremena?
-nisma nistaa rekao spremao sam se tek da progovorim?
-Ne nisi...
-Da jesam.Kelly to u tvoje moci.Objasnices mi sev akko to da cujes pre nego sto je receno.
-Robbie izvini moram da idem.
Spustila sam glavu i pocela da jurcam hodnikom ka zadnjim vratima do sale za fizicko.Cula sma 1000 misli a ni ujednoj nisma mogla prepoznati svoje.
Cula sam sad pravo uzvikivanje drugacije od misli:
-Kelly.Kelly!!!
-A?
Bila je to Renesme:
-Hajde idemo do Jacoba,nastavnik fizickog nije tu.
-Okej.

Brzo je vozila a onda stala ispred granice La pusa.Izasla je iz auta ja sma je sledila.
-Odave trcimo nije daleko.
Trcale smo brzo bilo je strava lako receno a onda sma osetila neopisiv smrad.I sto smo se vise priblizavale majklu i jake-u to je vise zaudaralo.Mike krene da koraca unazad kada smo pocele prilaziiti.Ja se zaustavih a Renesme pridje Jake-u i sedose na pesak.

-Mike iskreno mi odg da li se ti kupas?
-Vampiruso smrdis vise nego ceo okrug!

Renesme se ubacila:
-Mike nemoj je tak nazivati!
-Ma da.A smrdi li...
Jake se ubaci:
-Ozb smrdi nego vampiri vise nego obicno.
Renesme;
-Jeke cuti.Sta sma onda ja ako nisam vampir?
-Nesi znas da nisam tako mislio?
-Pa nisam bas sigurna.ajdemo Kelly

Krenula sma za njom.Videle smo Robbie u daljini i pozvale ga.On nam pridje sa uspanicenosti.

-Sta vi radite ovde???
-Setamo.ti?
-Kelly da li si glupa?
-Am.Ne?Molim?
-Aro je ovde!Tebe trazi!Hoce da mu sluzis!
-A?
-Idemo.Odmah!Renesme idi kod Jake-a i zovi tvoje.Reci samo tvojima da je Kelly samnom i da ce biti oke....

23 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:55 pm

*1st Class Girl*

9.glava

Robbie me je zgrabio za ruku i potrcao da bih znala kuda.Dosli smo do njegovog crnog kabrioleta gurnuo me je unutra i pojurio.Viknula sam mu:
-Uspori malo slupacemo se!!!
-Nemoj da brines necemo!
-Da hocemo pogledaj na meracu kako brzo vozis!!!
-To te brine?A ako te uhvati Aro???Sta ces onda?Ces i onda brinuti o brzini?
-Mislim da necu jer cu vec biti mrtva ovakvom voznjom!
-Ti nemozes da umres ti si vampir navikni se na to !!!
-Navikla sam se-rekoh tiho.
-Los si lazov-Na njegove reci spustila sam glavu.

Kad smo usli u Port Angeles.Robbie zaustavi.
-Zasto stajemo?-upitala sam
-Zato da bi tvoji mogli da nam jave sta se desava.

Odseli smo u malom hotelu koji je imao kupatilo,kuhinju i spavacu sobu.Robbie je pravac otiso u sobu.
A ja sma sela u kuhinju i pokusavala da smislim nesto sto bi mi pojasnilo celu ovu situaciju.Cula sam korake i pomislila verovatno je sobna usluga.Otvorili su vrata a ja nisam podigla pogled jer sam vezivala pertle.Cula sam samo:
-Moja mala vampirka.Jos uvek nezna na sta je sve sposobna.
Podigla sam pogled.Ispred mene je stajao nejt krvavo crvenih ociju.
Ustaknula sma brzo od njega,sapnula sma u cudu:
-Nnejte....
Na vratima se odmah pojavio Robbie.I stao odbrambeno ispred mene:
-Neces je odvesti!
-Robbie nisam sam.
-Znam!Osecam ih!

10.glava

-Koga si doveo JAne i Aleka?-Robbie ga je besno gledao drzeci njegov pogled ne bi li dosao do mene.
-Upravo njih.Ne bih zeleo da me mala Kelly raznese u napadu besa jer cu ubiti tebe...Nju cu onesposobiti tebe odmah ubiti,nju predati Aro-u i svi srecni i zadovoljni.
U mom grlu se stvorila barijera.Uplasila sam se.Imala sam da osecaj da sma u sobi u kojoj prozor nemoze da se otvori.A soba se svakog trenutka samnjuje.
Trglo me je otvaranje vrata.Bila je to devojka sa plavom kosom vezanom u pundju.Krvave oci i blistavi osmeh.PRogovorila je zvonkim glasom:
-Oh to je ta mala koja nam donosi muke?
Robbie je osine pogledom.
-Zdravo Robbie nismo se dugo videli?
-Ne od kad si ubila moju devojku zbog zedji.
-Bila je samo smrtnica a ti vampir to je totalno bez veze.
Jane se premesti sa sredine sobe i sedne u neku otrcanu fotelju.
Nejt prekine tisinu.
-Dosta casknja.ALEK?
Plavi decko udje na vrata.
-DA Nejte?
-Pocnimo Plan,Jane ti prva.
Pogledala je u RObbie-a sa smeskom.
-Bice moje zadovoljstvo.
Robbie pocne da se savija od bolova.Pao je na kolena i ja sam ima postala otvorena meta.SPustila sam ruku na robbievo rame i uprala pogled u Jane ona se iznervira i zagleda se u mene ali nista pa u Robbie i nista.Promuca ona besno :
-Ali kako ne razumem...Sta...?
ALek je gurne sa puta i usresredi se na mene i robbie-a.Nista se nije desilo.
NEjte se iznervira i prodere se:
-Vi ste nesposobni imbecili.Sada prorocanstvo ne moze biti prekinuto.
Gledala sam u Nejta kojeg sma smatrala ocem a sada mi se gadio.Progovrila sam cvrstog glasa i stava:
-Nejte ti si jedna gnjida.
On me je samo gledao.
-Zao mi je Kelly ali ako tebe predam Serenu ce Aro postedeti.Zivot za zivot?
-Kukavice jedna nedostojna.Gadis mi se dvolicnjaku jedan.
NEjta su moje reci ucutkale.Obgrlila sam Robbie-a i pomogla mu da ustane.Shvatila sam u trenutku da je iza mene veliki prozor i postavila sam Robbie ispred sebe.U mislima je rekao:
-Koji ti je plan.
-Veruj mi.
Bacila sam se kroz prozor razbivsi staklo ledjima.Padali smo dole nisam mogla leteti pa sam samo mogla da se nadam da necemo pasti na put.
Pali smo na nesto meko i smrdljivo.U kontejner.Eto srece...UZAS.
Pogledala sam gore.I videla NEjta i Jane na prozoru.Jane je krenula da iskoci ali ju je nejt povukao rekavsi:
-NE finalna bitka se ne moze odrzati ovde.Veceras u ponoc.
Videla sam Robbiev kabriolet i povukla nejta da udjemo u njega.Seo je da vozi a ja sam sela na suvozacevo mesto.
-Hajde robbie idemo negde daleko.
-Gde god da odes Aro ce te naci.Moramo se suociti.
Stavila sam moju ruku na njegovu i poljubila ga.
-Ok onda bez kajanja idemo....

24 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:57 pm

*1st Class Girl*

11.glava

KAda smo bili na ulazu u forks.Rekoh Robbie-u:
-Robbie sada je 8 sati kako to su mislili u 12 je finalana bitka...
On se namrsi ali idalej prikovanog pogleda na put odgovori:
-Slusaj me...Ti si bila u Kanadi u tvom lepom ruzicastom svetu dok su se ovde desavale velike grozote.Vec je bila jedna bitka kada je rodjena renesme a tvoje prisustvo je podivljalo zedj u svima.
Ti ne vidis kako te oni gledaju.Oni tebe gutaju pogledom jedva cekaju da te se docepu.Ti to ne vidis ali ja to i vidim i osetim.RAzumes li?
-Razumem.
Pocela sma da se treseem od nekih osecaja koji su mi vukli svaki delic koze.
Skretali smo taman na put ka jezeru do kuce,kada je Robbieu zazvonio telefon bio je to Nejt videla sam robbievo misljenje.Treso se u mojoj glavi ali njegovo razmisljanje nije bilo kao sve sto sam mogla videti bilo je zamagljeno trudila sam se da ocistim sliku ali se gusta magla nije htela pomeriti...

Nejte prekide ragovor i ja se trgnoh.Brzo ga pitajuci:
-Sta je Nejt rekao?
-Daju nam mesec dana,da se spremimo a onda ce doci svi iz Italije.
Zagrlih ga i poljubih ga bila sam presrecna zbog toga.
-To Robbie sada mozemo da odemo gde god hocemo negde gde nas nikada nece naci...

Vec smo stajali ispred kuce a Robbie se pocne histericno smejati.
-NEmas kuda Kellly da bezis?Gde god okrenes je zid.Gotovo je gde god budes otisla naci cete.

Njegove reci su izbrisale moj osmeh i ostavile prazninu pocela sam jecati i resla sma se napred nazad ne moguvsi da uspostavim kontrolu nad sopstvenim telom.
On izadje iz kola i stvori se kraj mojih vrata otvarajuci ih i uzimvsi mene u narucje.
Tresla sma se,plakala nisma mogla disati od suza.
U rukama me je odneo do vrata sva svetla su bila popaljena.Usli smo unutra i snazne ruke me povukose u k'sebi.Videla sam plave kraje ve kose.Bila je to serena.I prvi put od kad sam dosla iz Kanade rekla sam:
-Mama stvarno mi je zao zbog svega.
-Sve ce biti okej nemoj da brines.Volim te.
-I ja tebe volim.
Opet sam pocela jecati i dugo mi je trebalo da se smirim.
Nisu me cele veceri pustali samu uvek bi neko bio tu da me grli.
Mozda cu ja biti neki poludeli vampir?
Svi su bili tu:Cullenovi,Klan iz Kanade,i moja mama.Karlajal je prvi progovorio kada smo svi seli u dnevnu sobu:
-Ovako pozvacemo sve koji su bili u borbi kada smo se borili za Renesme.
Svi klimnuse glavom.
-Stim da ce Alis i Jasper iciu Aziju da pronadju jos klanova imate kartu za veeras.

Karlajl im pruzi dve karte i oni odmah izjurise iz sobe.
-Ostali bacite se na mobilne elefone.Izvolite spiskove sa broevima.
POCNIMO.

25 Re: Lutka od porcelana 1 i 2 knjiga taj Sre Maj 19, 2010 1:58 pm

*1st Class Girl*

12.glava
Dani su prolazili i ljudi su dolazili svi su bili drugaciji i svi su me
gledali onako ispod oka.Izgledalo je kao da nesto ne odobravaju kod
mene.
Uobicajne veceri dok su svi vezbali u dvoristu Cullenovih ja i
renesme smo sedele i slusale muziku.Videle smo da se dole pocelo
zahuktavati i da stvarno udaraju jedni drugima udarce.Krenule smo ka
dole i zaustavile se kada smo stigle kod stepenista.
NA prvom spratu Karlajl je pricao sa vampirom sede kose koji me je uvek posmatrao odmahivajuci glavom rekao je Kralajlu:
-Ne vidim ni jedan razlog za to.Situacija je potpuno bila drugacija sa Renesme.
-Ne puno.Jedina razlika je sto je Renesme tada bila beba.
-Vampiri umiru sirom sveta a ti hoces da zastitimo jednog uobicajno vampira.

u tom trenutku sam samo strcala niz stepenice,izasla sma na zadnja vrata u dvoristu.
Robbie je pokazivao Sereni neke pokrete.Sela sam na travu dalje od svih i posmatrala pazljivo.
KArlajl je izasao na vrata i viknuo:
-Vratili su se Alice i Jasper.
Svi
su ustali i otisli da im pozele dobrodoslicu a i Serena.Robbie sede
kraj mene i po prvi put od kad smo se vratili iz Sijtela poceli smo
pricati,polako me upita:
-Kako si?
-Ok.Ti?
-Dobro.
Tisina....
Jos tisine....
-Nego sta ti je?-upita on iznenada
-Nije mi nista?-rekoh ja prebrzo
-Lose lazes
-Znam
Onda se oboje nasmejemo i oslusnemo tisinu.
-Jos 5 dana-rece Robbie
-Brzo je proslo-rekoh lagano
-Reci mi sta mislis?-pomalo iznervirano mi rece fiksirajuci me ocima
-O svemu...
-Cemu?
-Da niko nebi trebao da se zrtvuje radi mene
Robbie ustane i podigne i mene.Cvrsto me zagrli a zatim me ozbiljno pogleda i rece strogim tonom:
-Ti si vredna toga.
-Ne nisam ja sma obicna ko i svaki drugi vampir netreba se zrtvovati zbog mene.
-Nikada Kelly ali nikada ne podcenjuj sebe zbog drugih.Kako god da je.Drzi glavu gore.

Sputsih glavu na njegove grdi a on me poljubi u celo.
Uskoro veoma uskoro saznace se istina svega .......

13.glava

Sedeli smo u kuci.Svi zamrznuti.Niko nije nista govorio samo jaka cutnja...1000 i jedna misao a ni jedna nije moja.
Zasto se bore radi mene svaki dan sam se pitala.Jos nekoliko sati.
Edward ulete u sobu.
-Renesme,Kelly vi idete sa Jacobom i Mikelom.
Vukodlaci ustase.Jacob zagrli renesme i krenuse a ja i Mikel krenusmo polako iza njih.
Dosli smo u dvoriste i Mike i Jacob krenuse u sumu da se preobraze a zatim cjemo jedno zavijanje i to je oznacilo da Renesme i ja krenemo trcati.
Trcale smo i stigle vukove.Jacob je bio pun zastitnickog pogleda videla sam kako gleda Renesme.Tolika tuga me je obuzela.
Ne bih nikad oprostila sebi da se ikome od njih nesto desi.A onda mi se u mislima pojavio Robi nisam se ni stigla pozdraviti sa njim.
Nisam ga zagrlila niti jos jednom poljubila.
Stigli smo na liticu gde smo trebali sacekati ostale.
Brzo su se svi okupili.Stojali smo.Tisina oko nas.
Niko nista nije progovarao ali smo svi culi isto.Tihe brze korake i disanje koje nam je ulivalo jos veci strah.Bar je meni uliven strah.
A onda su se pojavili Aro,Kajus i Marcus iza njih su stajali Demetri,Jane,Alek,NEjt i jos 10 vampira.
Nas je bilo 15 a njih 17.Okrenula sma se oko sebe i videla da neka lica fale.
Odustali su naravno da jesu njih nije zanimao moj zivot.
Karlajl istupi ispred svih ka Aro-u crna devojka iskoraci u odbrambeni stav.
Karlajl podigne ruke i lako rece:
-Aro ne mora doci do bitke.Nema potrebe za tim.
-Zao mi je Karlajle al trebali ste mi je dati na pocetku i sve bi bilo u redu.
-Mozemo li pregovarati Aro.
-Ne.
Na te reci ja se ocekoh i u sledecem trenutku svi su vec vodili svoju bitku.
Videla sam NEjta kako krece ka meni ali nisam imala obuku i samo sam stajala.
Zamahnuo je sakom i zatvorila sma oci nije bilo udarca.Robbie se sada borio sa njim.
Ali bezuspesno Nejt je bio jaci.Poletela sam ka njima da molim da uzmu mene.Uhvatila sma nejta za grudi i tiho jecajuci vristala:
-molim te pusti ga uzmi mene.molim te.
samo je hladno rekao:
-Ne umesao se KElly.Bez ikakvih tragova.
Moje ruke su spale sa njega i on me odbaci svom jacinom od koje ja padoh na drvo gurnusi ga malo unazad.
Povratila sma svoje noge i Krenula sma ka njima ali mi je crna vatra odvukla paznju.
I sve je buknulo a zatim se ugasilo stavljajuci pepeo moje ljubavi iza sebe.
Plava kosa a u sledecem trenutku plamen.
Vrisnula sma i videla da je Jane to uradila.Skocila sam na nju bacila se.
i udarala je uzvracala je bolelo je ali nimalo blizu koliko je boleo moj psihicki bol.
Jane je pala.
NEko od vukodlaka je povukao njenu ruku u istom trenutku kad i ja cepajuci je i samo je sibica sledela iz nekog pravca i telo je nesetlo u crnoj vatri.Aro,KAjus i MArkus su krenuli ka nazad.Nisam imala snage vise da se borim.
Oduzeli su mi jedan deo mene.

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu